Srpen 2014

Neumím psát recenze

27. srpna 2014 v 9:34 | Lia |  Daily Lia
Jak tak koukám na ty recenze, nejspíš nejsem jediná kdo je ze Školy dobra a zla naprosto nadšený. Podle CooBoo vyjde druhý díl The World Without Princes už na začátku roku 2015. Už teď mám chuť si přečíst první díl znovu a to jsem ho včera v noci dočetla. Psaní recenzí mi moc nejde, protože neumim podat objektivní pohled. Proto si radši přečtěte recenze jiných a že jich přibývá :D. Čistě ale podle mě doporučuji všemi deseti. Přidávám knižní trailer na druhý díl. Celkem přitvrdili od prvního traileru.
Bylo, nebylo...

26. srpna 2014 v 12:21 | Lia |  Daily Lia
Ani nevíte jakou mám radost. Dneska mi konečně přišla moje tak dlouho vytoužená Škola dobra a zla. Naživo je ještě nádhernější než na obrázku. Kdybych měla foťák, nejspíš bych vám sem hodila podrobný unboxing, jak jsem se snažila do toho balíčku dobýt. Už dlouho jsem z nějaký knížky neměla takovou radost. Doufám že mě nezklame :). Celé je to o tom, že v jednom městečku vždy jednou za čas unesou dvě děti. Jedno dobré a jedno zlé, které se pak učí buď na škole dobra nebo zla. Sofie co miluje růžové šaty a zvířátka, se jako jediná ve městě Gavaldonu těší až jí unesou, a ona se stane kladnou pohádkovou postavou. Jakej to pro ní bude šok, když skončí ve škole zla, a její kamarádka Agáta, která se všeho všudy hodí spíše na čarodějnici než na princeznu ve škole dobra. V poslední době je co se týče filmů oblíbené točení nových adaptací pohádek, i když mi přijde, že jen zlomek z nich jsou opravdu podařené. Přidávám knižní trailer, obálku a obálku druhého dílu, kterou jsem našla na Goodreads. Snad vyjde i u nás. :)


Dovolím si přidat ještě pár ilustrací co jsou v knize, protože jsou naprosto úžasné. :3

Takhle vypadá druhý díl, sakra vážně doufám že to nestopnou jako když Mladá fronta přeložila jen první díl Měsíčního oka.


A nakonec trailer na první díl. Existuje už i na druhej, ale nebudu předhánět, když jsem ještě ani nezačala číst první. Jestli to takhle půjde dál (jakože půjde) budu si muset pořídit novou poličku. :D Škoda jen že nemám místo na další knihovnu.

Aktualizace 26.8. ve 22:18
Úspěšně dočteno :D. Bude následovat menší spoiler. Pro ty z vás, kteří nesnesou otevřené konce stejně jako já (ale jen v cizích příbězích, do svých je dávám víc než ráda :D) bych doporučila si knížku přečíst až když budete mít na stole připravený i druhý díl. Ještě jsem to úplně nerozdejchala takže se zmůžu jen na to, že tam je opravdu úžasně popsané prostředí. Dokázala jsem si Školu dobra a zla představit do sebemenších detailů.


Lucy

24. srpna 2014 v 7:43 | Lia |  Filmy a seriály
Sakra já na to tolik chci :D. Doufám že to aspoň bude co nejdřív ke stažení. Furt si říkám že na to když tak půjdu sama když je to do patnácti nepřístupný, ale to by mi brácha asi neodpustil. Když ono to vypadá tak hustě. Vim že to neni nijak originální, a nejspíš bych to brala jako blbost kdyby tam nehrála Scarlet Johansson a Morgan Freeman. Navíc teď mám náladu na nějakou takovou krutopřísnou akčňárnu.


A další série za mnou

22. srpna 2014 v 23:34 | Lia |  Daily Lia
ČLÁNEK NEJSPÍŠ OBSAHUJE INFORMACE, KTERÉ BY ASI DALY BRÁT ZA SPOILERY!
(radši nic neriskuju i když moc lidí ten hle blog nečte, tak kdyby náhodou...xD)
Dneska mi přišel poslední díl ze série Křídla od Aprilynne Pike. Před chvílí jsem ho dočetla a ještě teď jsme z toho všeho trochu otřesená jako pokaždý, když dočtu nějakou sérii co jsem si oblíbila. Ještě mi bude chvíli trvat než si naplno uvědomím, že žádné další díly nebudou. Nikdy jsem netušila, že se mi tuhle sérii vůbec podaří dočíst, natož že budu mít doma všechny díly. Není tolik strhující jako jiné knížky, a to že jsem jí dočetla už dnes je spíš vina toho, že má docela velká písmena a ani není moc tlustá. Přiznám se, že jsem to četla spíš kvůli tomu, abych zjistila jak to dopadne v tom ústředním milostném trojúhelníku :D. Jak jinak že? Stále je to oblíbený a lidi to furt žerou. I když se ani nedivim. Člověk holt chce vědět jak to s nima dopadne. Tak když mi to nevyšlo jak jsem si to představovala v Hunger Games, tak mi to aspoň vyšlo tady. Moje zkušenosti s touhle sérkou jsou docela zajímavé. Po dočtení druhého dílu jsem na ní poměrně zanevřela, a věnovala se jiným knížkám. Nějak mi za tu cenu nestála, i když ty obálky jsou opravdu nádherné. Jsem ráda že nechali ty originální. Nedávno jsem ale objevila v Levných knihách třetí díl co jsme potřebovala za neskutečně nízkou cenu, a pak hned po dočtení jsme zjistila, že ani poslední díl sleva neminula. A tak je teda teď mám všechny. Nejspíš zavrženej zůstane jen ten chudák Percy Jackson, i když ne kvůli tomu že by nebyl jako knížka dobrej. Takže tak, teď už jen čekám na mojí dlouho vyhlíženou Školu dobra a zla, kterou jsme si objednala už v pondělí jen co vyšla. Přidávám obálky série Křídla, aby jste se taky mohli pokochat. Jak jsem tak koukala, tak jsem to stihla právě včas, protože za chvíli budou knížky vyprodané jestli už tedy předchozí díly nejsou.

A ještě nakonec poznamenám, že jak už to bývá, naživo jsou mnohem krásnější. Sakra, jsem fakt ráda že jsem je ještě sehnala :D. Určitě si tuhle sérii ještě někdy přečtu, i když je spíš taková pohodová. No pohodová, pohodová oproti jinejm, i když já byla celý poslední díl napnutá jak struna ze strachu že mi zabijou Tama. :D

Outlander opening

20. srpna 2014 v 23:35 | Lia |  Filmy a seriály
Koukám na druhý díl, co se týče knížek tak mám rozečtený taky druhý díl i když na první rozhodně mít nebude. Zatím sjem jak knížkou která je naprosto fantastická stejně unešená i seriálem a to jsem viděla teprve první díl. Jsme zvědavá jak mco se bude držet předlohy. Přidávám úvodní titulky.


A sakra

16. srpna 2014 v 17:47 | Lia |  Daily Lia
Nedá se nic dělat. Ella mě nominovala na tag tak ho teda udělám. Snad se nebude zlobit, ale jak jsem se tak an ty otázky koukala, nejspíš budu mít většinu podobnou jako ona. :D

Peníze nebo štěstí?

Těžko říct. Taky co si představit pod štěstím. To je docela obecný pojem. Přece jen když má člověk v životě štěstí, ani s těmi penězi to nebude tak hrozné. Takže asi štěstí ale v tomhle smyslu. Ráda bych si zkusila být taky na chvíli lucker. :D

Umět létat, nebo číst myšlenky?

Tak tady je to naprosto jasný. Kdyby tam místo čtení myšlenek bylo ovládání mysli, to by bylo jiný kafe. Ale takhle jednoznačně létání. Přece jen, většina mých snů je právě o něm.

Umřít zimou či upálením?

Rozhodně bych radši umrzla. Oheň kromě teda svíček nemám moc ráda, a u táboráku jsem vždycky byla daleko od něj, protože mi vadilo to vedro a kouř. Navíc mi přijde umrznutí takové lepší, a míň bolestivé. A s trochou štěstí pak začneš mít halušky že je ti vlastně teplo. Něco takové si na hranici těžko vsugeruješ.

Fotbal nebo hokej?

Ani jednomu příliš neholduju, ale tak aby se neřeklo. Když na to přijde, radši budu sledovat hokej než fotbal u kterýho mám pocit že nikdy neskončí.

Být bohatý, ale umřít brzy anebo být chudý a umřít hodně starý?

Upřímně, radši si užít těch pár let pořádně než celý život živořit a pak se už jen modlit abych konečně umřela.

Nemít nohy nebo ruce?

Asi bych se s obojím vyrovnávala dost těžce. Odkázána na vozíček. Ale jak psala i ellaveci, nedovedu si představit život bez malování, čtení, psaní, vyrábění různých blbostí a jiných věcí co dělám skutečně ráda.

Čaj nebo limonáda?

Jelikož piju jenom vodu a v zimě teda spíš čaj tak teda ten čaj. Limonáda je na mě moc sladká.

Knihy nebo filmy?

Proč mi to jen děláte? Na tohle nebudu schopna odpovědět asi nikdy. Pomyslně si tak můžu říct že knihy, protože tady nejsou napsaný seriály který mám radši než filmy, ale v duchu si je tam stejně přidám takže tady bohužel mám svázané ruce.

Orlando Bloom nebo Brad Pitt?

Škoda že tady není na výběr Ryan Gosling xD. Tak tady teda ten Brad Pitt i když naposledy si celej film s nim vybavim si jen to Seznamte se Joe Black, co si mamka hodně pouštěla když jsem byla malá. Jo a pak ještě tu hrůzu Světovou válku Z. Bože to je neskutečná blbost. Jsem si hned potom musela zkouknout TWD.

Žít ve světě s pokémony nebo superhrdiny?

Ach, těžká to otázka :D. Pamatuju si, jak sjme s bráchou nadávali vždycky u pokémonů, proč si chytají takový bábovky, když mají za zadkem ty krutopřísný jedový typy. Jako jsou roztomilý o tom žádná (dokud se nedostají do druhého vývoje, tedy kromě Pikachu, nikdy mu neodpustím že nechtěl být Raichu xDDD). Ale nakonec musím říct, že bych radši brala ty superhrdiny, už jenom kvůli tomu jak ujíždim na Marvelu. A s trochou štěstí bych v okamžiku, kdybych normálně umřela ještě mohla získat nějakou novou schopnost.

A nenominuju nikoho, protože zrovna teď nesleduju žádnej blog kromě tedy toho Elliinýho.

Outlander

13. srpna 2014 v 0:12 | Lia |  Filmy a seriály
A to jsem si slíbila že nepůjdu spát o půlnoci. Tohle jsem ale prostě musela dokoukat. Sakra, už aby byl další díl. Tenhle seriál začal teprve nedávno. Je to podle knihy Cizinka od Diany Gabaldon. Je to o jisté Claire Randall která žije v roce 1945. Po skončení války odjedou s jejím manželem do Skotska kde se Claire ,,podaří" odcestovat v čase do roku 1743. Tu knížku si zkrátka musím sehnat. Přikládám trailer.


Pod korunou sakury

12. srpna 2014 v 14:02 | Lia |  Povídky
Tak jsem si tak zavzpomínala. Navštívila jsem svůj starý účet kam jsem přidávala povídky. Věřili byste že jsem jich tam měla 51? A z těch všech se mi dodnes jich opravdu líbí jen minimum. Ale tuhle povídku mám nejspíš nejradši, hlavně kvůli komentářům které se pod ní tehdy objevily, a které nemohly uvěřit že mi bylo teprve dvanáct. Napište jak se vám líbí ale jak říkám, je už docela dost stará. :D Nechala jsem jí takovou, jako jsem jí tehdy přidala takže i s chybami.

Lehký vítr se přehoupl přes květinovou zahradu. Podél domu, pak profičel kolem živého plotu, přes zářivě zelenou trávu, kolem pestrobarevného záhonu květin…

Najednou se rozletěl na všechny strany. Jedna část obletěla korunu fialovo růžové sakury. Květy stromu se ihned roztančily. Pod stromem seděli na lavičce dvě sedmileté dívky, a hráli si s překrásnou, ale přesto jednoduchou panenkou. Ta z dívek, která držela v rukou panenku, měla na sobě tmavě zelené šaty. Zaujatě něco té druhé vyprávěla. Dívka, co byla vedle ní, měla na sobě blankytně modré šaty, a svýma kouřovýma očima sledovala holčičku naproti sobě. Obě dvě se šťastně smály. Vtom se ta v modrém zadívala do dálky, jakoby na něco vzpomínala. Najednou se začala bláznivě smát. Její výraz připomínal šílence, co se pokouší někoho zabít. Dívenka vedle ní ztichla, a překvapeně se na ní podívala.
,,Děje se něco Katie?'' Katie se na ní podívala. Každý člověk, co by v tomto okamžiku spatřil její výraz, by nejspíš honem rychle zmizel. Holčička se však nebála Katie, ale měla strach z toho, co způsobilo takový obrat jejích emocí.
,,Už zase přichází. Chce tě ode mě oddělit. Přitom ale neví, že já si k tobě vždycky najdu cestu.'' Dívka se vyděšeně rozhlédla na všechny strany, a objala Katie.
,,Já tě nikdy neopustím!'' Katie se jenom usmála, a taky jí objala. Najednou ze dveří domu vyšla přísně vypadající žena. Její pohled se okamžitě stočil k dvěma dívkám. Úsměv jí ztvrdl na tváři. Rychlým krokem přistoupila k lavičce.
,,Co tu zase děláš Anne?'' Anne se odtrhla od Katie, a strachem naplněným pohledem zvedla hlavu k ženě.
,,Hraji si s Katie.'' odpověděla Anne prostě. V očích ženy se objevila nemilosrdná zlost.
,,Kolikrát ti mám říkat, že žádná Katie neexistuje! Tak už konečně mi přestaň lhát, že tu je!'' začala na Anne řvát. Anne se nahrnuly do očí slzy, které brzy propukly v neuvěřitelný pláč.
,,Ale ona tu je. Copak jí nevidíš?'' Žena prudce uchopila Anne za předloktí, a strhla jí z lavičky.
,,Už nikdy o ní nebudeš mluvit rozumíš!'' řekla naštvaně, a dala ubohé Anne facku. Anne se na ní s uslzeným pohledem těžce obrátila, a sklonila hlavu. Osoba jí vytáhla na nohy, a začala jí táhnout směrem k domu.
,,Katie! Ne, pusťte mě!'' Anne se snažila dost s ženina sevření, ale nebylo to nic platné. Byla proti ní moc silná. Katie se smutně podívala na odcházející Anne, a pak se na její tváři objevil skoro nepatrný úsměv.
,,Já si tě najdu…''

Stále píšu

11. srpna 2014 v 22:08 | Lia |  Daily Lia
Docela překvapuji sama sebe jak rychle píšu tu novou povídku. To tady nebylo už hodně dlouho. Doufám že se vám bude líbit. Neřeknu o čem bude ale napovím že si představuju všechny chvíle kdy jsem byla naprosto zhnusená, abych popsala smrad kanálu. Jo trochu inspirovaný v tomhle Labyrintem :D. Mám chvíle kdy píšu ráda v klidu, a někdy zas se zvukovou kulisou ale nikdy mi moc ke psaní žádná píseň nesedí. Že mě nenapadlo už dřív si najít nějakej playlist. Tady je jedno víc jak hodinově dlouhý video s opravdu krásnou a inspirativní hudbou. :3


Hudba v mysli

10. srpna 2014 v 23:20 | Lia |  Daily Lia
Ještě poslední ,,článek." Prostě vám to sem musím dát. Je to hudba která provází celý film Něžné vlny o kterém jsem se vám už dneska zmiňovala. Nemůžu jí dostat z hlavy a vlastně ani nechci. Obzvlášť nádherné je to od 1:29.


Tak jsem se odvážila

10. srpna 2014 v 21:21 | Lia |  Daily Lia
Když mi bylo dvanáct, založila jsem si na jednom literárním serveru účet, a přidávala jsem na něj své povídky. I když jich tam je docela dost, dodnes se mi opravdu líbí jen minimum z nich, a obzvlášť Pod korunou sakury. Vám to zatím nic neříkám, ale asi to sem někdy zveřejním protože jsem dodnes na to na sebe docela dost pyšná. :D Ale berte v potaz že mi tehdy bylo dvanáct. Před chvílí jsem si po vzoru ellaveci založila účet na Wattpadu. Zatím je tam jen moje povídka Dotek chladu aby to nebylo úplně prázdný, ale teď píšu jednu novou, tak třeba mě to v tom psaní trochu popostrčí. Už jsem docela dlouho nepsala, kromě tedy mého deníku a ujetých, ale přesto podle mě docela dost vtipných fan-fiction povídek co píšeme s kamarádkou přes Skype. A ne, neřeknu na co to je fan-fiction, protože se za to neskutečně stydim. :D Každý máme temné tajemství. Tu mojí stránku najdete TADY, ale všechny povídky co tam dám, budou samozřejmě i tady.


Šibeniční vrch

10. srpna 2014 v 11:01 | Lia |  Daily Lia
Nevím kdy na ní dojde ale jednou si jí přece jen koupím. Stejně jako většinu knížek na téma čarodějnictví. :D Je to o jedné dívce, která se přestěhuje do malého města (překvapivě), které jí nepřijme zrovna mile (překvapivě). Na Halloween pak souhlasí s tím že bude hrát věštkyni, ale jaksi se její role protáhne. Spolužáci jí pak začnou podezřívat z čarodjěnictví a propadnou davové hysterii. Radši sem dám i oficiální anotaci. :D Takhle ta knížka vypadá jakoby měla jenom jeden díl, ale i tak se bojim že to bude zase nějaká série kterou budu shánět bůhví jak dlouho (nic proti sériím ale zkrátka nensášim to čekání :D). A nakonec ještě knižní trailer který vypadá vážně zajímavě.

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Pine Crest, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel.
V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla...Docela hezká obálka jen se mi tam moc nelíbí tak křišťálová koule a to červený písmo.

Superúplněk

10. srpna 2014 v 8:59 | Lia |  Daily Lia
Ještě jedna blesková zpráva. Dneska v 19 h a 44 min se k nám Měsíc přiblíží na 356 896 kilometrů, a o půl hodiny později nastane úplněk. Spolu s jeho velikostí by se měl zvýšit i jas. Jen doufám že nebude zataženo. Tak co, budete taky večer sledovat Měsíc?


Další do sbírky

10. srpna 2014 v 8:44 | Lia |  Filmy a seriály
Aby se neřeklo že tenhle blog úplně zanedbávám, dám sem aspoň tenhle trailer. Je to už sice pár měsíců co jsme já, mamka a starší ségra ténhle film zkoukli, ale i tak ho sem dám. Zařadil se tak do sbírky našich oblíbených filmů, které jsme viděli už tolikrát, že už umíme všechny dialogy nazpaměť :D. Nevím jestli jsem to sem už psala, ale neskutečně mě štve jak dlouho trvá než se dá stáhnout českej film. Konečně se nám podařilo stáhnout Křídla Vánoc, a já stále vyhlížím těch 10 pravidel jak sbalit holku. Ještě že jsem na tom byla v kině. Přikládám tedy trailer na Něžné vlny, který mi navždy bude připomínat jako moc bych chtěla být zrzka. :DDDDD Musím říct, že u tohohle se budete smát od začátku až do konce. Hlavně díky ústřední manželské dvojici. :D