Šibeniční vrch

10. srpna 2014 v 11:01 | Lia |  Daily Lia
Nevím kdy na ní dojde ale jednou si jí přece jen koupím. Stejně jako většinu knížek na téma čarodějnictví. :D Je to o jedné dívce, která se přestěhuje do malého města (překvapivě), které jí nepřijme zrovna mile (překvapivě). Na Halloween pak souhlasí s tím že bude hrát věštkyni, ale jaksi se její role protáhne. Spolužáci jí pak začnou podezřívat z čarodjěnictví a propadnou davové hysterii. Radši sem dám i oficiální anotaci. :D Takhle ta knížka vypadá jakoby měla jenom jeden díl, ale i tak se bojim že to bude zase nějaká série kterou budu shánět bůhví jak dlouho (nic proti sériím ale zkrátka nensášim to čekání :D). A nakonec ještě knižní trailer který vypadá vážně zajímavě.

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Pine Crest, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel.
V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla...Docela hezká obálka jen se mi tam moc nelíbí tak křišťálová koule a to červený písmo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 15:10 | Reagovat

Nikdy jsem podobný typ knížek nečetla, ale musím uznat, že dle tvého popisování i traileru, to působí vážně zajímavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama