Dřív než půjdu spát

19. listopadu 2014 v 19:12 | Lia |  Hodnocení knih
Tak nakonec to trvalo ,,trochu" déle než jsem čekala. Myslím tím o téhle knize napsat i když je to poměrně dlouho co jsem jí přečetla. Vlastně teď dočítám už druhou knížku co jsem přečetla od té doby.


Christine trpí vzácnou formou amnézie, kdy si vždy pamatuje jen to, co jí kdo řekne v ten určitý den, ale jakmile usne, ráno se probudí zase bez vzpomínek. Kniha začíná tak, že se probudí v posteli pro ní s neznámým mužem. Myslí si o sobě že jí je sotva přes dvacet když náhle zjistí, že se nepoznává v zrcadle. Od toho muže se dozví o tom že je její manžel i o její nemoci. Kniha je rozdělena na tři části. Ze začátku se musí Christine spoléhat jen na svého manžela Billa, i když náhle zjistí, že se za jeho zády scházela s mladým psychologem, a že si sama nepřála, aby Ben o její léčbě věděl. Postupem času začne vyvstávat stále více a více otázek hlavně s příchodem Chrisitnina deníku, ze kterého se skládá celá druhá část knihy, a ve kterém se dozvídáme o Christinině minulosti. Christine je jasné, že jí Ben lže a to v mnoha věcech. Kniha se mi opravdu líbila. Jste prakticky stejně jako Christine naprosto bezbranný a vaše podezření se mění s každou stranou. Nejzáživnější pro mě byla poslední část knihy, kdy jsem vyloženě otáčela stránky rychlostí blesku v očekávání jak to všechno vlastně skončí.


Film jsem zatím neviděla a jsem si jistá, že ve mně nezanechá takový pocit jako kniha, ale i přesto se na něj moc těšim už jenom kvůli těm hercům. :DJen mě tam překvapilo, že podle traileru si v tom filmu Christine vedla deník na kameru, zatímco v knize si ho psala. Zajímalo by mě jak to tam pak udělají, protože v jedné části je docela důležité aby byl deník fakt že hmotný.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama