Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

21. prosince 2014 v 20:22 | Lia |  Hodnocení knih
Ano, už i já jsem si tenhle modrý zázrak pořídila do své knihovničky. V poslední době jsem neměla moc náladu na psaní recenzí ale po dnešním dočtení téhle knihy to snad ani jinak nešlo.

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava - skoro ve všech ohledech normální dívka - se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

Příběh začíná ne u Avy, ale u její babičky Emilienne, která se s rodinou jako dítě stěhuje z Francie do Ameriky. Ta tu postupně zažívé své první a nenaplněné lásky stejně jako každý člen rodiny. Když se Emilienne konečně vdá, i když ne z lásky, přestěhují se do malého městečka, kde jí ihned všichni obyvatelé začnou přezdívat čarodějnice, kvůli jejím zvláštním schopnostem. Zvolna se přesouváme do příběhu její dcery, Viviane, budoucí matky Avy. Ta sice nezdědila výjimečné dovednosti po matce, ale místo nich obdržela neobyčejně vyvinutý čich, který dokáže rozeznat i to, jak se lidé kolem zrovna cítí. Viviane je od dětství zamilovaná do svého přítele Jacka a on do ní. Proto jí také tolik zlomí když se vrátí z vysoké se snoubenkou, nic netušící to že je Viviane těhotná. A teď se konečně dostáváme k Avě a jejímu často opomíjenému dvojčeti Henrymu. Ava byla zvláštní už od narození. Narodila se totiž s křídly. Viviane Avu i jejího bratra drží celý život v domě. Vše nabírá na intenzitě spolu se zápisky fanatického Nathaniela Sorrowse, který si Avu splete s andělem.

Bůhví proč mi čtení této knihy připomnělo Hodinu čarodějnic od Anne Rice. I když tam byl ten rodinný strom mnohem rozvětvenější. A kdo je takový milovník magického realismu jako já, by si tuhle knihu měl rozhodně přečíst. I kdyby kvůli prababičce Avy, skrz kterou její děti procházely tak dlouho, až se proměnila v modrý prášek, nebo kvůli jedné ze sester Emilienne, která se proměnila v kanárka. Kniha se mi hodně dobře četla a díky bohu mě v ničem nezklamala. Strašně se mi líbí obálka. Ve skutečnosti je o něco matnější než ta na obrázku a na hřbetě má vyražená zlatá pírka a když se z ní sundá papírový obal,vyražený zlatý nápis na hřbetě zůstává. Rozhodně se k této knize ještě vrátím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 22. prosince 2014 v 0:35 | Reagovat

Jé, tak ani nevíš, jak jsi mi teď pomohla! Na knihu jsme vrhala žádostivé, ba i hladové pohledy kdykoliv, co jsem ji spatřila- ale, anotace mě zas tak moc nenadchla, spíše zmátla.
Jenže teď, po tvé recenzi už přesně vím, co od knihy očekávat a rozhodla jsem se, že si ji pořídím!
Díky moc, skvělá recenze :)

2 Lia Lia | Web | 22. prosince 2014 v 17:31 | Reagovat

[1]: Jsme ráda že jsem ti pomohla. Snažila jsem se toho moc neprozradit, a že toho se dá na týhle knize prozradit dost. :D Doufám že budeš ke konci stejně napnutá jako já. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama