Posedlost

28. prosince 2014 v 15:06 | Lia |  Hodnocení knih
Mrazivý, poutavý, duchaplný a vášnivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi vás opřede pavučinou jako skutečné zaklínadlo.
V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí jako nejlepší absolventka ročníku, prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí.
Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří a brzy už začíná stejnými symptomy trpět stále víc studentek exkluzivní dívčí střední školy. Mají křeče, ztrácejí vlasy, dostávají prudké záchvaty kašle. Školu svaté Anny zachvátí panika, šíří se klepy a dohady, propuká hysterie.
Případu se brzy chytnou média a vypuká horečnatá snaha odhalit příčinu potíží studentek. Může za to očkování? Znečištění životního prostředí? Stres? Nebo to snad dívky jen předstírají? Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. Jejich město se kdysi dávno jmenovalo Salem, a už před třemi sty lety tu skupina děvčat trpěla podobnými příznaky...

Colleen chodí do prestižní soukromé školy sv. Jany (no jo mají tam chybu v anotaci :D) a usiluje o místo nejlepší studentky. Všechny její spolužačky jsou vystresované kvůli přihláškám na vysoké. Obzvlášť Colleen. Náhle ale školu zaplaví takzvaná Záhadná nemoc. Zvláštní je, že u každé dívky jsou jiné příznaky. Jedna podivně mluví, další vypadávají vlasy, jiná zase nemůže chodit. Škola se snaží přijít na to, co Záhadnou nemoc způsobuje. Netrvá dlouho a zprávy o nemoci se dostají i do televize, a budovu školy obklopí moře novinářů a reportérů. V nastálém zmatku Colleen zkazí písemku, a tak si vyžebrá od učitelky historie náhradní známku. Má porovnat hru Čarodějky ze Salemu se skutečnými čarodějnickými procesy, které se v Salemu odehrály. Příběh je prokládán takzvanými Mezihrami, ve kterých se nám představuje Ann Putnamová, která se zpovídá z toho, jak kvůli ní a pár dívkám skončilo spousta nevinných lidí na hranici. Narozdíl od Šibeničního vrchu mi přišlo tohle takové reálnější a postavy jako třeba Ann měly v sobě lidskost. Nebyly to jen jména v historii. Budete stále na vážkách, jestli dívky ze školy sv. Jany nemoc jen předstírají jako tenkrát v Salemu, nebo jestli za tím opravdu stojí nějaká ta magie. Posedlost je jednotlivý příběh tudíž nemá pokračování. I přesto má poměrně otevřený konec který mu dodává na tajemnu. Ze všech knížek co jsem dostala k Vánocům má tahle podle mého nejkrásnější obálku. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama