Šibeniční vrch

25. prosince 2014 v 14:56 | Lia |  Hodnocení knih
Tak první knihu z mé vánoční nadílky mám přečtenou. Ne že by to bylo nějak těžké je docela tenká. A teď k hodnocení.

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Pine Crest, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel. V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat.

Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla...

Anotace je poměrně výmluvná. Dříve oblíbená Sarah se se svou matkou Rosemary stěhuje do zamračeného městečka Pine Crest. Obyvatelé je nepřijmou zrovna nejvlídněji, protože mají za to, že Rosemary je rozvracečka jinak dokonalé rodiny. Sarah si nerozumí jak s Rosemaryiným přítelem Tedem, ale ani s jeho dcerou Kyrou. Kvůli tlaku na ní vyvíjeném nakonec souhlasí s rolí věštkyně na halloweenské pouti. Všichni jsou nejprve nadšení, a brzy se Sarah stane živým tématem celé školy. Má ale problémy s ředitelem, protože ve městě je zakázané cokoliv co jakkoliv souvisí s okultismem. Vše jde dobře, tedy až do doby kdy Sarah začne v křišťálovém těžítku vídat věci, které se začnou záhadně skutečně plnit. To vše ještě spolu s děsivými nočními můrami, až moc připomínající čarodějnické procesy v Salemu. Netrvá dlouho, a všichni začnou svalovat své problémy na Sarah pod vysvětlením že ona i její matka jsou čarodějnice. Jejím jediným přítelem je obtloustlý rozvážeč novin Charlie, který věří v reinkarnaci a má za to, že oni všichni jsou převtělení obyvatelé Salemu. Kam až je roznícený dav schopen zajít?

Kniha byla moc hezky napsaná a četla se mi vlastně sama. Má jednoduchý příběh a není žádným problémem brzy odhadnout průběh příběhu. Je to zkrátka jen taková jednohubka na jeden večer. Myslím že se bude líbit obzvlášť těm, kteří se zajímají o čarodějnice a procesy s nimi. I když tohle vychází z těch amerických, nedávno vyšla nová kniha Zpověď inkvizitora právě podle těch našich, které se odehrály ve Velkých Losinách. Ještě jsem jí nečetla ale chystám se. :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 28. prosince 2014 v 17:11 | Reagovat

O čarodějnicích toho vím velký kulový, tudíž mi tohle téma fakt nic moc neříká.
Na druhou stranu vidím, že ty jsi opravdu nadšenec, co se téhle tématiky týče a pokud se někdy o čarodějnice začnu zajímat, tak aspoň budu vědět, co k tomu číst :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama