Červený vrch

6. února 2015 v 18:41 | Lia |  Hodnocení knih
Autor: Jamie McGuire
Nakladatel: Fortuna Libri
Počet stran: 328
Rok vydání: 2014/06

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT?
Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří.
Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie.

Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.


Nemůžu uvěřit tomu, že tohle napsal ten stejný člověk, který napsal i Krásnou katastrofu. Ne že by byla vyloženě špatná ale přiznejme si, je to strašná slaďárna. Říkám hned na začátku že si budu s touhle spisovatelkou spojovat radši tuhle knihu a doufám, že napíše zas něco podobného, protože tohle je opravdu neskutečné.

Jak je zmíněno v anotaci, hned na začátku se setkáváme se Scarlet a jejími dvěma dcerami, které zrovna předává svému bývalému manželovi. Když je v práci, ve městě vypukne vir, o kterém se zatím jen doslýchali že zasáhl Evropu. Kromě ní je ale příběh vyprávěn ještě z dvou pohledů, a to z Nathanova a Mirandina. Na první pohled lidé, kteří se vůbec neznají. Ale všichni míří na jediné místo, kde můžou být v bezpečí. Na ranč Červený vrch.

Při čtení jsem se přistihla že zadržuju dech, a oči mi volně kloužou po písmenkách, jako už dlouho ne. Aby jste mě chápali, je u mě ojedinělé abych četla větu slovo od slova. Přiznám se, že občas i nějakej ten odstavec přeskočim, za což bych se měla asi stydět xD. Ale tady ne. Dostalo se to až tak daleko, že jsem čekala, za jakým rohem na mě vyskočí zombie. A to ani nemám ráda téma zombie, a přesto jsem si tuhle knihu zamilovala. Rozhodně je to něco naprosto jiného, než zmíněná Krásná katastrofa. Ale musím teda říct, postavy tam umírají jako na běžícím páse. A to to dělá ještě napínavější. Netušíte co se stane na druhé straně. Apeluju na ty, kteří četli Krásnou katastrofu a nenadchla je. Říkám vám, tohle vám udělá na autorku úplně jiný obraz. Vzhledem k tomu, jak je to strhující bych se divila, kdyby to někoho nebavilo.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 6. února 2015 v 23:13 | Reagovat

O knize jsem četla tady: laurdes.cz a i ona i knize psala hezky. Tudíž usuzuji, že to musí být vážně pecka. Já teda zombie tématiku taky moc nemusím. Prostě... zombie. Četla jsem jednu super zombie trilogii od Carrie Ryanová (Les rukou a zubů, Vlny zmítané smrtí, Tma a Prázdnota) a moc vážně, moc se mi líbila, i když ty zombie fakt, fakt neberu :D Mám ráda nebezpečí, se kterým se aspoň může promluvit a tak.
Pak se člověk míň bojí...
Každopádně, až nebudu mít co číst, mrknu se po Červeném Vrchu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama