Stíny hranic-Bonus

12. srpna 2015 v 12:58 | Lia |  Stíny hranic
Tak tady je již zmiňovaný bonus. Jsou to spíš jen takové poznámky. Překvapilo mě, když jsem při psaní zjistila, že se mi toho podařilo dát do příběhu mnohem víc, než jsem si původně myslela.Améliina rodina

Narodila se své matce Claire a otci Jamesovi jako čtvrté dítě. Jejími sourozenci byli tři starší bratři a mladší sestra Elyse. Její rodina zahynula, když jí bylo šest let a dům jim zapálili přízraci. Amélie unikla díky svému nejstaršímu bratru Jeremymu.


Druhy čarodějek

Existují dva druhy čarodějek. Normální a praktické. Praktické nedokážou samy od sebe příliš používat magii a místo toho si pomáhají vnějšími vlivy, jako jsou různé formule, symboly, svíčky atd. Málo která už ale zná takové postupy, protože praktických je málo a ostatními čarodějkami jsou odsunuty s tím, že zkrátka pro magii nemají talent. Ve Stínech byly takovými čarodějkami Ida/Elyse, která ani v jednom ze svých životů nedokázala příliš magii ovládat i když jsou jisté domněnky, že těch pár kouzel, které seslala, nějak souvisely s její největší vášní a to malováním. Když jí pak tedy Nora znovu potkala stejně jako Annu, nesnažila se jí nijak pomoc, částečně taky proto, že věděla, že stejně jako ve svém předchozím vtělení zemře velmi brzy. Dalšími praktickými čarodějkami byla Hel, Kat, i když u ní se občas nějaké ty výkyvy magie objevily a Emily, která ale dokázala přesto magii ovládat a něco stihla naučit i Hel.


Přízraci

V dávných dobách měli čarodějky a démoni určitou schopnost, a to obdarovat lidi nadpřirozenými schopnostmi. Většinou se jednalo o dvě nebo tři schopnosti. Problém nastal, když tito lidé začali mít mezi sebou děti. Pro čarodějky a démony byli přízraci omylem. Dožívali se o něco málo vyššího věku než lidé. Po celou sovu existenci byli shazováni jako hříčky přírody a v očích jejich stvořitelů byli ještě níže než lidé.
Všechno začali dva kamarádi Connor Bradley a Henry Jefferson. Tito dva podnítili celou jejich komunitu a započali jednu z největších válek v magické historii. Říká se, že poslední kapkou pro to, aby začali jednat, bylo, když jeden démon znásilnil a zabil Jeffersonovu sestru.
Dodnes nikdo neví, jak mohli přízraci stát na bitevním poli rovni čarodějkám a především démonům, kteří byli vedeni k boji od útlého dětství.

Když se Vládce dozvěděl o Královnině smrti, připojil se k přízrakům. Po masakru se konala mírová hostina mezi démony a přízraky. Poté, co byla podepsána mírová smlouva, se démoni proti přízrakům obrátili a všechny je pobili. Takhle oficiálně tato rasa skončila, i když všichni vědí, že ve světě démonů stále žijí potomci přízraků a jsou využíváni jako pracovní síla. Dá se tedy říct, že válka se může jednou vrátit.Hierarchie démonů

Na vrcholu je Vládce. Pod ním je jeho osobní garda a to Stíni. Dostat se mezi Stíny je největší čest, které může démon dosáhnout. Mají nejvyšší slovo ihned po Vládci. Pod nimi jsou vojáci a na samotném dně nižší démoni, kteří velmi často ani nemají pevnou formu.


Svět démonů

Tenhle název je poněkud zavádějící, protože původně v něm žili i čarodějky. Po nějakém čase ale Královna s Vládcem zjistili, že společně vládnout nezvládnou, a tak Královna spolu s čarodějkami odešla do světa lidí.


Čarodějky potom, co Taťána uvěznila démony v jejich světě

Mizení magie, které začalo, když byla zabita Královna, se s uvězněním démonů ještě zhoršilo. A bez magie začaly čarodějky stárnout a umírat. Velmi brzy ale přišly na to, že na určitých místech se troška magie stále drží. Dostatek, aby přežily.


Hel

-pracovala jako servírka v jedné pražské kavárně


Sara

Byla zabita Sethem, protože tak trochu se schylovalo k tomu, že Annu zabije stejně jako svou předchozí konkurentku Irenu.


Thea Lindenmanová

-bývalá kuřačka
Zaměstnání: učitelka švédštiny a dějepisu
Narodila se někdy koncem čtrnáctého století ve Švédsku. Pochází z generace, kdy už byli všichni démoni uvězněni ve svém světě a čarodějky mohly mít děti pouze s lidmi. Už od dětství je její nejlepší přítelkyní Alwa Bergmanová.


Alwa Bergmanová

Kdysi se zamilovala do člověka. Nedokázala se ale smířit s tím, že on na rozdíl od ní zestárne a zemře, a proto uplatila jednu vyhnanou čarodějnici, aby jí prodala kouzlo, které přenese tuto schopnost z jiné čarodějky na člověka. V tomto případě dotyčná čarodějka zemře. Kouzlo se jí nepovedlo, a tak zemřela jak vybraná čarodějka, tak i Alwin přítel. Thea Alwu našla těsně po tom všem a pomohla jí ukrýt těla. Dá se říct, že tato událost je ještě více stmelila. Obě se dopustily vážných zločinů. Alwa, že zabila jinou svého druhu a Thea, že o tom mlčela. Kdoví, co by bylo, kdyby Alwa věděla, že je těhotná. Určitě by pak tak těžké kouzlo, které zabilo málem i ji, nikdy neseslala. O svém těhotenství se dozvěděla o pár dní později, když potratila.


Linnea Dahlgrenová

Narodila se na počátku 20. století. Thea ji našla v sirotčinci.


Olivia Ekmanová (před svatbou Lundquistová)

Zaměstnání: učitelka fyziky
Její otec její matku opustil, když zjistil, že čeká Oliviu. Její matka se z toho zhroutila a nakonec zemřela při porodu. Z absence obou rodičů možná plyne ta její neochvějná touha po rodině.


Eirny

Vzhledem k tomu, jak její matka Sylvie, sestra Nory, zapírala, nikdo neví, kdo byl Eirnin otec. Šířily se klepy, že to bylo proto, že šlo o člověka, nikdo si to ale nedovolil prohlásit veřejně vzhledem k Sylviinu postavení.
Když Eirny v svých třinácti unikla Taťáně, skryla se v jedné z bývalých Akademií (Caitlyin dům). Učitelky pod tlakem démonů zešílí, nalákají malou Eirny, poslední z tak významného rodu (Nora už nebyla brána jako součást Šlechty), do sklepení, kde jí vypíchli obě oči v naději, že tak urychlí vývoj jejích schopností. Částečně se tak stalo, protože od té doby byly její vize mnohem jasnější a srozumitelnější.
I přes svůj handicap Eirny není slepá, i když vidí trochu jinak, než ostatní lidé.


Šlechta

Zatímco osobní garda Vládce se vybírá ze všech démonů a Stínem se může stát prakticky kdokoliv, u čarodějnic musíte pocházet ze správné rodiny. Z členů rodin jsou pak vybíráni ti, kteří složí Královně přísahu. Přísahu složila Sylvie i Nora, jen Claire nabídku odmítla, aby mohla být s rodinou. Amélie přísahu také složila.


Nora Carterová

-na začátku příběhu vypadá na čtyřicet, v průběhu příběhu ale "mládne"
-Vládce jí namluvil, že chce Taťáně zabránit v převzetí trůnu tím, že pomůže opevnit Hlavní město. Nora mu uvěřila (ještě se k ní nedostali zprávy o zabití Královny, ani o démonech zabíjející čarodějky)


Carlssonovi

Kromě Sofie a Williama existuje ještě jeden sourozenec. Nikdo neví, kde je teď jejich sestra. Na vysoké se nechala zbouchnout. Nedokázala se smířit s tím, že by její dítě bylo odkázáno sloužit čarodějnicím, a tak i s otcem jejího nenarozeného dítěte utekla. V každé generaci se najde někdo, kdo se vzepře a většinou uteče. Tak se zajišťuje pokračování rodu, protože sloužící většinou děti nemají. Až bude potřeba, čarodějky lehce další potomky Carlssonů najdou.


Poznámky na okraj

-ve světě démonů existuje pár z nich žijících mimo jejich hierarchii a mimo rozkazy Vládce, málokdo o nich něco ví, ale říká se, že ctí dávnou tradici a uzavírají pakty s lidmi, kteří velmi často skončí jako jejich otroci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 2. září 2015 v 19:55 | Reagovat

Tohle je super, přesně jsme to potřebovala k ujasnění :D

Hele, nemáš chuť někdy i sepsat nějakou celkovou historii?

2 Lia Lia | Web | 19. září 2015 v 17:10 | Reagovat

[1]: Možná někdy, ale takový ty úplný začátky "všeho" mám vymyšlený jen mlhavě tak uvidim :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama