Důvody proč milovat podzim

23. října 2015 v 20:09 | Lia |  Výkvěty mé mysli
Není nic zvláštního, že články na toto téma vznikají nejvíce právě v těchto měsících, a to každý rok. Kdo by také psal o dešti narážejícím do okenních tabulek a mihotavé záři svíček za okny v létě?

Nejkratší roční období. Jeho vrchol trvá jen okamžik. Z ranní procházky, při který si užíváte vdechování chladivého vzduchu po tak vyčerpávajícím létě, noření nohou do zlatavého listí a občas, i když víte, že nakonec s nimi žádnou výtvarnou akci nepodniknete, i sbírání kaštanů, se velmi rychle může stát úprk do nejbližší zateplené budovy před mrazem.

Pojďme se proto ještě na chvíli pozastavit nad tímto krásným, ale hříšně krátkým obdobím, než na další rok zmizí.


1. Počasí

.:


Opravdu netuším, kde začít, takže začnu zde, odkud pramení většina mých podzimních radostí. Také máte rádi, když se kolem vás náhle prožene vítr? Když ale cestou zdvihne do vzduchu i těch několik překrásně zbarvených listů, nezastavíte se na nich očima a nesledujete, kde jejich cesta skončí?

Anebo mlha, ponořující celé město do mléčného oparu. A konečně nejlepší z nejlepších. Déšť. Nejradši mám, když se z nebe snáší úplně drobounké kapky vody, a šimrají mě na tváři jako polibky.

Stejně se ale nic nevyrovná tomu, když můžeš sedět doma a sledovat déšť, jak ti zběsile naráží do oken.


2. Knihy, seriály, psaní...

...to všechno s hrnkem čaje v ruce, zachumlaná pod peřinou.

22. Reading with a Cup of Tea // Buzz Feed's 36 Reasons That Fall Is The Best:
Jako jasně, že tyhle věci dělám i jindy než jen na podzim. Ale uznejte, že v tento čas to všechno nějak jde líp. Je na to ta správná atmosféra. Normální člověk by řekl, že kdyˇž se teď začíná zase ochlazovat, tak se lidé stahují do sebe a věnují čas samostatným aktivitám z bezpečí jejich milovaného domova. Dává to smysl, ale jak jistě už víte, nepatřím zrovna k lidem, jejichž volný čas by obsahoval nějaké další osoby.


Je to skutečně skvělý pocit si zalézt pod peřinua psát, číst si, poslouchat písničky nebo na něco koukat (ohledně těch písniček, hrát v posteli na imaginární varhany nebo dirigovat obří orchestr při hudbě, kterou díky vymoženostem dnešní doby slyšíte jen vy (někteří z nás na to nepotřebují ani ty vymoženosti :D), je v posteli úplně jiný zážitek než normálně. Obzvlášť, když vás, když jste v nejlepším navštíví váš bratr xDDDD).

3. Halloween

This could be pinned to the Halloween board... or the Autumn board. However, something about it seems menacing!:

A teď nemyslím americkou verzi Velikonoc, kde jsou místo vajec sladkosti a kostýmy. Jen pro dýně mám nějakou zvláštní slabost. Vlastně ho ani jako takový neslavím. Jen si zkouknu své oblíbené filmy spojené s tímto svátkem, možná si přečtu něco trochu mrazivějšího. A to vše za svitu stovky svíček. Dobře možná ne stovek, ale desítek určitě. Taky je tolik milujete? Jediná dobrá věc na tom, když vypadne proud jsou právě ony. A o Halloweenu, kdy je tak brzy tma, co navodí lepší atmosféru?

Oh wow. I don't know who edited this picture but they did a great job making the Phantom 25 stage look pretty. The background doesn't even look like projections.:

Phantom approves :DDD


Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem měla na sobě kostým. Nejspíš k příležitosti nějakého karnevalu na prvním stupni. Ale vím, za koho bych se oblíkla teď, kdybych ovšem měla všechny potřebný prostředky. Za paní Lovettovouse zakrvácenou zástěrou, říznutou černým pláštěm a maskou Fantoma opery. Jo, nedokážu si vybrat, za koho z nich dvou bych šla :DDDDD. Dokážete si představit mix písní "Worst pies of London" a "The Music of the Night?" Lepší! Dokážete si představit setkání těhle dvou? K tomu by chtělo udělat komiks. Povídku...

Mezihra: Jak se mi sakra dostal Butler mezi Sierru a Ramina? (aneb, když i měsíc po vytvoření dvou odlišných fantomovských playlistů se vám do toho muzikálovýho cpe ten filmovej :DDDD)

Kde jsem to byla? No ovšem. Paní Lovettová a Erik...

Takže, než promyslím tenhle nový ship, zde je plánovaný program na tu velkou noc:

1.Sweeney Todd-Ďábelský holič z Fleet Street
2. Mrtvá nevěsta
3. Nightmare before Christmas
4. Fantom opery (ten aby tu nebyl což? :D)
5. Ospalá díra

Nejspíš ještě něco přidám, protože hodlám slavit minimálně celý další následující týden, jak to dovolí čas. Jak jinak stihnout tolik božích filmů?

Sakra, proč Ospalá díra není muzikál? Úplně vidim ty duety Ichaboda a Katriny.


4. Listy a kaštany

Sunset:

Taková klasika tu nesmí chybět. Kdo nikdy nevyráběl zvířátka z kaštanů, nebo to alespoň neplánoval? To samé s listím. Tolik nádherných věcí, na které lze narazit jen cestou do školy. Listy, u kterých si přeješ, aby se z nich nikdy nevytratil ten dokonalý odstín rudé. Kaštany, u kterých si nechceš přiznat, že jednou ztratí svůj lesk. Jen se přiznejte, jak staré kaštany nalézáte v mikinách a bundách, co jste nosili minulý rok?

Je to skoro až poetické, jak nám všechny tyto dary podzimu názorně ukazují, jak moc je krása pomíjivá. Jak je život pomíjivý. Okej, už to začíná být moc depresivní, nemysleme na podzim jako na období smrti prosím.

5. Oblečení

darkbeautymag: “ Photographer: Nicole Burton - Parvana Photography Model: Houieda Chaymouni ”:

Všechny ty kabáty, šátky, pestrobarevné rukavice, vysoké boty...Dalo by se říct, že to je přesně to oblečení, které většinou figuruje v mých představách. Výjimku tvoří jen šaty ve stylu, který se nosil v 50. letech minulého století, které se nehodí zrovna k tomuto mrazivému období.


Jestli jste se dostali až do zdárného konce, velmi ráda bych vám poblahopřála. Nestává se mi, že bych se na tolik rozkecala. Snad jen v povídkách.

A co vy s podzimem? Netuším, jak se vůbec nějaké jiné roční období mu může vyrovnat :DD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 20:29 | Reagovat

Narodila jsem se na podzim, miluju podzim. Jedině v tomhle období si připadám tak nějak kompletně.

Krásný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama