Syndrom čtenáře fantasy

17. října 2015 v 23:03 | Lia |  Výkvěty mé mysli
Není to tak dlouho od doby, kdy jsem četla a psala zásadně fantasy. Nedokážu si vzpomenout na jedinou svou povídku, která by nebyla fantasy.

Občas přemýšlím nad tím, že každý člověk je jen postava v něčím příběhu. Nebo taky že jsme něco na způsob simíků, což je o něco méně romantická představa. Nevím jak vy, ale mezi těmi všemi hrdiny, jejíž příběhy jsem četla jsem vždy měla někde v sobě utkvělou představu, které jsem se nemohla zbavit, ať se můj zdravý rozum snažil jakkoliv.

Určitě nejsem jediná, kdo si představoval, jak se jednoho dne celý jeho život obrátí naruby, přesně jako jeho oblíbené postavě. Viz nejznámějším případem nechť je ten dopis s červenou pečetí, na který ještě teď čeká velká spousta lidí, i když jim už dávno není jedenáct. A ztotožňování s Harrym Potterem je teprve začátkem. To když mine tenhle rok bez nějaké té sovy se ještě nic neděje, protože následují další a další léta, kdy něčí příběh začal, a kdy může tedy začít i ten náš. Jen stačí počkat.


Nevím, jestli jsem opravdu postava v něčí knize, ale jestli ano, tak velmi pochybuji že hlavní. Neříkám to v takovém tom duchu, že bych se snad podceňovala. To vůbec ne. Jen si tak nějak nepřipadám jako zrovna materiál na hrdinu. A upřímně, bojím se že ani na záporáka, což je snad ještě smutnější. Spíš nějaký ten rádce, který hrdinu nebo případně padoucha vycvičí. Čarodějnice, na kterou náhodou hlavní postava narazí u cesty, nezajímající se o okolní svět a jeho problémy, jedoucí si tak nějak na té své vlně neutrality. Ale kdoví, možná se jí osoba zalíbí, a třeba jí i jistým způsobem pomůže. Za malou službu.


Přiznám se, že v poslední době už fantasy příliš nečtu. Samotnou mě překvapilo, když jsem si to uvědomila. Je to trošku až děsivé, že jsem upustila od takové své lásky, a teď se spíš věnuju záhadným příběhům ze života (čtěte jako thrillery) a historickým sériím. I když je pravda, že o to se mi takové ty nadpřirozené prvky líbí snad ještě víc, když se mihnou ve světě, kde by je nikdo nečekal.Enraptured.:A teď hezky pod čarou. Prosím, článek od člověka, co říká, že už nečte tolik fantasy, ale spíš teď ty "ze života" (důraz na ty uvozovky). Tenhle člověk, který kdykoliv, kdy projde okolo zrcadla, sleduje jeho povrch koutkem oka, jako by z něj měl každou chvíli někdo vylézt. Ano, důraz na slovo NĚKDO. Co na to říct? Jak se zbavit posedlosti? Vyměnit jí za jinou. Nejlépe za takovou, která je samotnou definicí posedlosti. A to ve všech směrech.

Only Phantom phans would understand:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ChuPika^^ ChuPika^^ | 17. října 2015 v 23:26 | Reagovat

Krásně jsi to popsala. To o těch simících mi připomnělo, že když jsem byla malá, často jsem si vytvářela simíka, který by mi byl co nejvíce podobný a pak si na něj hrála i v reálném životě :D Já na svůj dopis stále čekám. Tedy, čekám na mnohem více věcí. Např. kdy už konečně přistane ta modrá policejní budka u nás na zahradě a výjde z ní podivný mimozemšťan, připomínajíc člověka ?
To já když už něco čtu, tak je to fantasty(Snad jedna jedniná knížka, která nebyla fantasty nebo sci-fi se mi líbila). I když teď přiznávám, že moc nečtu. Už na to není tolik času, což je škoda (Ach bože, výmluvy) :(.
Jinak co jsi psala ohledně těch postav nějakého toho rádce, či cvičitele, tak musím souhlasit.
Každopádně je to moc hezky popsané a výstižné. Moc hezký článek ! ^_^

2 Lia Lia | Web | 17. října 2015 v 23:35 | Reagovat

[1]: Moc děkuju :3 No jo, proslulá modrá policejní budka :D

3 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 19:09 | Reagovat

Jo, nad tou simíkovskou teorií jsem taky dost často uvažovala.
Eh, no, do Bradavic mě asi už nevezmou, do Tábora Polokrevných taky ne, nejsem Florela, troll, ani bůhvíjaká víla.
Chtěla bych být pomocnice hlavního záporáka, i když na to taky zřejmě nemám moc povahu.

Ta fotka je nádherná.

Mimochodem, já si se svým zrcadlem povídala. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama