Dech inspirace

17. listopadu 2015 v 16:19 | Lia |  Cokoliv, co jen trochu zavání psaním
Múzy známe jistě všichni. Éterická stvoření z řeckých mýtů, bdící nad inspirací. Staří Řekové jich znali devět. Jednu pro každé odvětví umění. Představovali si, jak se setkávají se oslavy bohů, kde pod taktovkou boha Apollóna dělaly to, pro co byly stvořeny.

I ti, kteří neznají řeckou mytologii o nich jistě slyšeli, alespoň tedy ve spojení "být políben múzou," známé díky té chvíli, kdy se prý bohyně sklonila ke svému svěřenci tak blízko, že se téměř dotýkala jeho kůže, a pošeptala mu ta správná slova, nebo mu vložila do hlavy výjev, který se jednou měl stát veledílem.

Pokud patříte mezi ty lidi, v jejichž životě hraje kreativita a umění velkou rolu, jistě jste si nejednou pomysleli, jestli vám opravdu ty nápady vnukává nějaká postava, stojící hned za vaším ramenem. Obzvlášť, pokud jste takový blázen do pověstí jako já.

fairy tale...:

K napsání tohohle článku (jestli z něj tedy ve výsledku něco vyleze) mě přivedl tenhle článek. Pro ty z vás, kteří ovládáte angličtinu si můžete počíst. Je to opravdu zajímavý pohled. Když jste zamilovaný, vše jde nějak lehčeji. Obzvlášť, pokud se vám podaří zamilovat do své múzy. Zní to jako námět na fantasy knihu že? Ale co jinýho je, když vás najednou osvítí úplně nový nápad, a vy se dále věnujete jiným věcem, než ignorování telefonu? A pak, když to konečně zkusíte, nikdo neodpovídá.

I tato bytost, která vám dodává inspiraci chce pozornost a péči. Ať už sedíte v divadle, jdete lesem, posloucháte hudbu, sledujete déšť nebo jen nosíte u sebe zápisník, to vše by jste měli dělat s vědomím, že kdykoli se může vaše múza ozvat a předat vám nový nápad. Jinak by mohla zakrnět a zlenivět, a taková múza se velmi těžko k něčemu novému přemlouvá. Vše je lepší, než cítit to neutuchající nutkání ke psaní (dosaďte si podle svého), a přesto vědět, že kdykoli zvednete pero, skončí to akorát v koši a vy budete dál mlátit hlavou o zeď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama