Milenka mého muže

13. listopadu 2015 v 17:25 | Lia |  Hodnocení knih
Zjistíte, že je vám nevěrný. Odkráčíte středem, nebo začnete bojovat?

Mia je přesvědčená, že našla svou životní lásku. Toho pravého. Muže, se kterým zestárne. Tohle přece žena pozná, ne?

Textovka v Peteho telefonu ji krutě vyvede z omylu. Takže on má milenku... Jakmile přejde počáteční šok, Mia se rozhodne bojovat. Ne, nezahrne Peteho výčitkami ani ho neopustí. Vždyť oni dva patří k sobě! Plna odhodlání se snaží o své sokyni zjistit co nejvíc, aby ji mohla zničit. To by přece na jejím místě udělala každá.

Postupně se Mia začne zamotávat do vlastních lží i nastražených pastí a čím dál víc ohrožuje to, co původně chtěla zachránit. Posedlost je vskutku špatný rádce a Mia zanedlouho začne váhat, jestli se nedopustila největší chyby ve svém životě. Jak ale v zoufalství poznat, že už jsme zašli příliš daleko?


Tato knížka byla pro mě jedním obrovským překvapením. Podobné jsem nezažila už nějakou chvíli. Chtěla jsem si jí přečíst od chvíle, co jsem zjistila, že vyjde. Myslela jsem, že to bude pěkný, vtipný ženský román na odpočinutí. Dokonce i podle anotace to vypadá jako vcelku klasická zápletka. Chyba.

Jak nám říká již anotace, hlavní hrdinka Mia se dozví, že ji její přítel, kterého nadevše miluje, podvádí. Je do něj ale tak zamilovaná, že se s něčím takovým nesmíří a začíná bojovat. A tady začíná všechna legrace.

Opravdu obdivuju, jak autorka dokázala vykreslit všechnu tu bolest a zoufalství, se kterými se musela Mia potýkat. To si tak čtete knížku, očekáváte oddychovku, a ve výsledku se to ukáže jako poměrně temný příběh. Kam až jste schopni pro lásku zajít? A ten konec. Chvíli mi trvalo, než jsem skousla, že opravdu žádná skrytá kapitola, nějaký epilog není. Celou dobu jsou skrze vedlejší postavy ve vás vzbuzovány naděje, a nakonec zjistíte, že si s vámi autorka jen obratně hrála :D. Už teď ale můžu říct, že žádný jiný konec by téhle knize neslušel.

Ti z vás, kteří se nechávají rádi překvapit, tuhle knihu vřele doporučuju. Rozhodně to není klasický román pro ženy :).


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama