Pár žvástů a mé milované čarodějky

1. listopadu 2015 v 21:10 | Lia |  Daily Lia
Jak jsem si slíbila, tak jsem i provedla. Naneštěstí tu měla mamka s přítelem včera na návštěvě na přespání kamarády, takže jsem musela se svým filmovým rally počkat, než se všichni zdejchnou na závod. Hned jakmile dusot nohou na schodech utichl jsem vystartovala vyzbrojena flashkou do obýváku a pustila si Sweeneyho. Počasí bylo proti mně. Kdo to kdy viděl, aby na Halloween bylo venku skoro třicet stupňů? Ještě že pak už tolik nepražilo, a já si v klidu mohla vychutnat temné uličky Londýna, úspěšně ignorujíc okolní svět. Radostně jsem si pěla, ale dostala jsem se sotva k My friends, než přišel brácha s tim, že bude koukat se mnou. Bohužel, pro tentokrát můj koncert skončil, protože jak říká můj bráška, kazim jim to. Ne, že bych mu mohla oponovat.

Naposledy to viděl někdy, když byl hodně malej, takže si to už vůbec nepamatoval. Takhle jsem musela být svědkem jeho zklamání, když Sweeney místo aby byl s okouzlující paní Lovettovou, ji hodil do pece, cestou stihl zabít svou manželku, o které si myslel, že je mrtvá, málem taky svou dceru, načež sám skončil s proříznutým hrdlem. Ten film je prostě dokonalost.


V pátek jsem byla ohromně kreativní, takže jsem při čučení na Into the woods vyrobila toto. Původně to měla být normální panenka, ale neměla jsem mixér, abych papír pořádně rozmixovala, takže je to taková příšerka. Podle bráchy mě ta voodoo panenka sežere ve spánku. Snad bude vypadat trochu líp, až jí oblíknu, nakreslím obličej a nalepím vlasy.A teď snad už přese všechno k věci. Ta myšlenka mě napadla dneska. Kde se vlastně vzala to moje zalíbení v čemkoliv, co nějak souviselo s tématem čarodějnic? Snažila jsem se najít nějaký ten výchozí bod, ale nejdál kam jsem se dostala bylo k dnes již ukončenému časopisu W.I.T.C.H., který jsem začala sbírat jako hodně malá a taky mi ta posedlost jím poměrně dlouho vydržela. Stejně mi ale přijde, že to moje zalíbení v čarodějnicích tu bylo už dřív. Živě si pamatuju, jak jsem si vždy cestou do školky v hlavě vymýšlela dobrodružství čarodějky Elizabeth (do které jsem samozřejmě odrážela mě samotnou, jak už to v tomhle věku u mě bývalo). Škoda, že už jsem vyhodila nejspíš všechny obrázky z tý doby, protože na valné většině z nich vyfurovala právě ona.

Penny Dreadful Showtime animated GIF

A pak je tu ještě ta vzpomínka, kdy jsem jako malá koukala na nějakou pohádku a najednou jsem se mamky zeptala, proč ta čarodějka neříká, že oni (chápejte, "ti dobří" aneb princ, princezna a spol) jsou zlí a ona je dobrá. Nebojte, taky se nechápu. Vlastně myslím, že mi nelogičnost té otázky došla i chvíli poté, co jsem jí vypustila z pusy. Takže jsem už tehdy viděla v záporákovi oběť. Hezky pěkně.

Witch Halloween animated GIF

Tak nějak pro mě byly takovým ideálem, kterému jsem se chtěla co nejvíc vyrovnat. Všechny byly krásné, inteligentní, mocné, nezávislé, tajemné...Vždy dokázaly mluvit s naprosto ledovým klidem, a to i v těch nejvypjatějších situacích. Tohle bych vážně chtěla umět. Mít pohled, ze kterého mrazí a v pravou chvíli dokázat vykouzlit dokonalý šílený úsměv.

Angelique Bouchard Dark Shadows animated GIF

Aaaaah, Eva Green. Není divu, že jí neustále obsazují do takových rolí.


Jinak, nějak jsem se zasekla u psaní Deště. Ne, že bych nevěděla jak dál, ale absolutně se nedokáži přimět k psaní, a když se mi to podaří, prostě to není ono. Snad se mi podaří rozepsat :).

Eva Green Novel animated GIF
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 17:07 | Reagovat

Jsme ta ráda, že na světě je tolik dalších lidí, kteří by nejraději hlavní záporáky zabalili do deky a krmili cukrovou vatou :D
Čarodějky W.I.T.C.H. jsem měla taky ráda, bohužel jsem nějak neměla možnost si kupovat všechna čísla, měla jsem doma asi jen tři a zbytek mých znalostí pochází z televize. Vždycky jsem měla ráda Taranee, ale teď mám pocit, že bych spíše seděla na něco mezi Irmou a Hay Lin :D

Máme stejný sen. Taky bych chtěla být někdo tak okouzlující, geniální a ledově klidný. Mám dojem, že se mi nedostává ani jednoho.
Ach, budeme snít dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama