Anno Dracula

9. ledna 2016 v 10:21 | Lia |  Hodnocení knih
Píše se rok 1888 a královna Viktorie se znovu provdala. Na trůn se tak dostává neblaze proslulý hrabě Dracula. Upírství je mezi obyvateli Londýna stále rozšířenější, což vede k nejrůznějším nepokojům a také k řadě vražd.

Na stopu vraha známého jako "Stříbrný nůž" se vydává upírka Genevieve (opravdu netuším, jak napsat ten přízvuk nad třetím e :D aspoň myslim, že ho měla na třetim) Dieudonné a Charles Beauregard, vyslanec tajemného klubu Diogenes.


Do týhle knížky jsem šla s tím, že to bude šílená jízda, a že si aspoň připomenu Draculu, kterýho jsem četla někdy před třemi roky. Rozhodně jsem ale nečekala takovou přehlídku crossoverů. V doslovu jsem se dokonce dozvěděla, že jen málo postav je vymyšleno přímo autorem, a že většina vychází z filmů nebo knih. A pak je tu teda ještě to, že kromě fiktivních postav tu taky chodí skutečné, historické osobnosti, jako je na příklad Oscar Wilde. Krom postav z Draculy se tu tedy můžete setkat i s postavami z Sherlocka Holmese, dr Jekylla a pana Hyda a mnoho dalších. Narazíte tu na Jacka Rozparovače, i na zmínku o Sweeneyem Toddovi. Vážně tu je těch odkazů tolik, že se velmi brzy začnete obávat, která další se vynoří zpoza rohu.

Jen mě trochu mrzelo, že kniha neměla víc dějových linií. Je tu vlastně jen pátrání po "Stříbrném noži," jehož identitu čtenář zná skoro od začátku a pak tedy Draculův zdegenerovaný upírský gen, který se šíří mezi obyvateli a rozděluje je na dva tábory.

Občas jsem si říkala, že spíš než o samotný příběh spíš jde o to odhalování nám známých postav, které se ve svých příbězích nikdy navzájem nedotkly, i když často žily ve stejné době, stejném městě, dost možná se pohybovaly i na podobných místech.

Kniha má ještě spoustu dalších dílů, které nebyly přeloženy do češtiny, a které pokud jsem správně pochopila, navazují na první díl svazek jen hodně volně.

Vzhledem k tomu, jak hlavní postavy na některé známé jen tak narazily, aniž by byl dál rozvíjen jejich příběh mi přijde jako by autor pobízel k tomu, aby se i čtenáři pokusili napsat fanfikci (asi jsem v dnešní době jediná, která s epozastavuje nad psaní fanfikce na fanfikci :D) z tohoto světa.

Pro mě tedy ideální příběh. Jen škoda, že to nebylo více psané formou deníků a dopisů. Většinou tento styl psaní ráda nemám, ale mám na to hezké vzpomínky ze čtení Draculy. Jediná ozvěna po příběhu, který se odehrál několik let před Anno Dracula jsou kapitoly z pohledu dr. Sewarda, které jsou psány jako deníky, které Seward stejně jako v původním Draculovi namlouvá na fonograf.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama