Flesh and Bone

14. ledna 2016 v 13:53 | Lia |  Filmy a seriály
"Ballet is the ultimate optical illusion. We make effort appear effortless. We make difficult divine. And we make gravity our bitch."- Paul (Flesh and Bone)

Řeknu rovnou, že seriál hraje na vaši úplnou nevědomost. Pravdu vám odhaluje jen velmi pomalu a nikdy ne dost, aby jste si snad začali myslet, že už všemu rozumíte. A tak i celý příběh začíná.

Hned na začátku se setkáváme s baletkou Claire, utíkající ze svého domova. Odjíždí do New Yorku, aby se připojila k místnímu baletnímu souboru. To, co se ale ze začátku zdá jako sen, se velmi rychle může proměnit v noční můru.

Tenhle seriál je jedním slovem úžasný. A to, že celých osm dílů sledujete postavy, o kterých si možná můžete namlouvat, že je přece znáte, i když nikdy netušíte, co dalšího provedou, nebo co z jejich minulosti vyplave na povrch, je jen jedna z kvalit.

Flesh and Bone on Starz. This looks amazing!:


Je tu samozřejmě balet. Jedna z věcí, kvůli které jsem se na tenhle seriál těšila (a že jich bylo poměrně dost) bylo právě to, že v něm budou hrát skuteční tanečníci. Baletní čísla jsou tu zkrátka zážitek. Obzvlášť pas de deux Claire a Rosse z finální epizody je nádherné :3.

Nechtít znát tajemství a osudy postav v tomto případě snad ani nejde. Líbí se mi, že i když je hlavní postavou Claire, tak dostávají prostor i ostatní. Všechny ty drobnosti, které ve vás vyvolávají otázky, na které stále nedostáváte odpovědi, a když přece jen ano, tak jen v nerozluštitelných náznacích.

Jednou z nejzajímavějších postav je určitě Romeo, který žije na střeše domu, kde bydlí Claire. Kdykoli se objeví na scéně, neustále vám musí vrtat hlavou, jestli je opravdu "jen" blázen, nebo jestli to jeho blábolení má nějaký smysl. A jestli ano, tak jaký?

STARZ Flesh and Bone - Google Search:


Je to temné, drsné, napínavé, krásné a na rozdíl od jiných seriálů vám problémy nepředhazuje, ale spíš vás má tendenci nahlodávat, ťukat vám na mysl.

Dostalo mě to natolik, že jsem prodloužení na druhou sérii považovala za danou věc. Byl to docela šok, když jsem zjistila, že to zrušili. Vím, stává se to každý rok, že zruší nějaký hodně nadějný seriál, a místo něj obnoví nějakou s prominutím hovadinu. Vždyť tohle je ale jasná bomba. Když nic, tak by si aspoň zasloužilo šanci ještě s jednou sérií.


Tohle se mi snad nikdy neomrzí :3

Opravdu doufám, že to zaujme nějakou jinou stanici a od Starzu to odkoupí, protože jinak můžu jen hádat, jak úžasná by byla druhá série po takovém finále.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama