Spisovatelské filmy 3.část

18. února 2016 v 18:40 | Lia |  Filmy a seriály
Prozatím poslední část. Snad se vám povedlo najít filmy, které jste třeba neznali, a které vám pomohly přinést inspiraci. Jestli narazím na nějaké další, určitě vám dám vědět :).


Crimson Peak

Od smrti matky Edith Cushingové uplynulo už spoustu let. Přesto ale Edith nemůže zapomenout na její dech, její dotyk, když jí v noc svého pohřbu navštívila.

Se svým traumatem z dětství se vypořádává skrze psaní. Setkává se s tajemným sirem Thomasem Sharpem a jeho sestrou Lucille, a po záhadné smrti jejího otce se za něj provdává.

Hned co překročí práh jeho domu ví, že je tu něco špatně. Dávno pohřbená tajemství začínají s jejím příchodem vyplouvat na povrch a Edith dochází, že pokud nebude jednat, možná se odsud nikdy živá nedostane.Taková krásná, brutální pohádka. To je to, co tenhle film vystihuje úplně nejlíp. Film skutečně hraje především na vizuální stránku věci, a je to vidět v každém záběru, především pak, kdy Edith odjede se svým novým manželem do Anglie. I když zápletka je hodně jednoduchá a myslím že nikomu nebude dělat velkou potíž jí uhodnout, film přesto stojí zkouknout díky skvěle navozené atmosféře. Jistě ve vás probudí inspiraci, především pokud píšete duchařiny.

Nečekala jsem, že to bude takhle krvavý. V některých chvílích je to až přitažené za vlasy, ale nestěžuju si. Jen mě mrzí, že celá ta duchařská linka byla tak nějak zbytečná.


Moulin Rouge

Christian odjíždí do Paříže, aby se stal tím, co si vždy přál, a to bohémským spisovatelem píšícím o svobodě, kráse, pravdě a hlavně lásce.

Ihned po příjezdu se seznamuje se skupinkou bláznů, kteří zrovna nacvičují novou hru, kterou chtějí předvést v Moulin Rouge. A zde Christian potkává Satine. Krásnou kurtizánu, která schopnost obelhávat muže proměnila v umění. Shodou okolností si ho splete s vévodou, novým sponzorem Moulin Rouge, se kterým se má setkat, a jak už to tak bývá, Christian a Satine se do sebe zamilují. Vévoda ale není zrovna muž, který by se lehce vzdal toho, co je po právu jeho.

Můj první muzikál a věčná srdcovka. Podívejte se na to, milujte to :D. Poprvé jsem to viděla ještě v době, kdy si to ségra pouštěla pořád dokola jen v angličtině, takže jsem nerozuměla ani slovu, ale stejně to bylo boží. Pamatuju si, že jsem v první třídě byla strašně na nervy z toho, že to nikdo nezná :D.

Známá hudba v trochu jinačím podání, šílené, barevné kostýmy a Nicole Kidman s Ewanem Mcgregorem v hlavních rolích. Tohle mě nikdy neomrzí.

PS: I když je to úžasný celý, stejně musím zmínit El Tango De Roxanne. Vždy když to slyším (a ještě vidím), tak mi vstanou všechny chlupy na těle :3The Great Gatsby

Kdo by neznal příběh velké lásky Gatsbyho a Daisy? Tenhle film tu chybět nemohl a stejně tak ani kniha, která je sama o sobě dost inspirativní, a ani vám díky své délce nezabere příliš času.


Dvacátá léta. Doba megalomanských večírků a šampaňského, tekoucího proudem. Nick Carraway odjíždí do New Yorku, kde získavá práci na burze a usazuje se na Long Islandu, kde si hodlá užívat léta. Brzy zjistí, že má za souseda téměř bájného Jaye Gatsbyho, jehož večírky jsou proslulé po celém městě, stejně jako historky o jeho osobě, které se liší stejně jako lidé, které je vypráví. Zanedlouho se s ním setkává osobně a zjišťuje, že tento tajemný muž má společnou minulost s jeho sestřenicí Daisy, jejichž domy odděluje pouze zátoka.


První, co vás při koukání uhodí do očí je neuvěřitelná barevnost. Film je po téhle stránce opravdu nádherný. Vlastně celý je velmi krásný. Nevím, jak bych hodnotila, kdybych jako první četla knihu a ne naopak, ale takhle myslím, že jí dělá jenom čest. Knihu jsem dočetla zrovna před chvílí, a ještě stále jsem plná dojmů, takže nevím, jestli je tu dokážu nějak zformulovat. Bylo tam všechno, co ve filmu, ale i přesto se na obrazovku dá přenést jen hodně malý zlomek z toho snového a neuvěřitelně melodického stylu, jakým je celý příběh napsán. Celé to má takový příjemný rytmus a věty na sebe plynule navazují. Téměř jako hudba. Možná to zní trochu divně, když se to takhle napíše, ale poslední dobou se na tu melodičnost a rytmiku ve skládání vět soustřeďuju v příbězích nějak víc a zjišťuji, že přirovnání k hudbě je asi opravdu nejpřesnější.

PS: Ještě k filmu, celou dobu vás provází hudba Lany del Ray, u který jsem si už zvykla, že když jí poslouchám při psaní, téměř jistě napíšu nějaký mindfuck. Ještě, že má těch písniček tolik :D Výjimečně sem dávám místo traileru tu písničku se záběry z filmu :3

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starková Starková | E-mail | Web | 21. února 2016 v 12:36 | Reagovat

Z Crimson Peak (mám) překvapivě úplně stejné pocity, ty duchové mi přišli hrozně nevyužití. Pobavila mě, že jsem ani ne ve čtvrtině filmu už uhodla vztahové zajímavosti Thomase a Lucille :D

Na Moulin Rouge a Gatsbyho se fakt musím někdy podívat!

2 Lia Lia | Web | 21. února 2016 v 16:03 | Reagovat

[1]: "Odhalení" těch dvou mě taky moc nešokovalo, jak asi mělo. Spíš to bylo takový to "Já to říkala" a "Proč se tak divíš?" na Edith :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama