Šťastně až do smrti?

19. března 2016 v 15:40 | Lia |  Výkvěty mé mysli
To byl teda týden. Už jsem se bála, že to bude trvat mnohem dýl. V hlavě prázdno, nepopsané stránky v deníku, nenačatá nová epizoda Deště. Prostě nic, co by jen vzdáleně vykazovalo alespoň malé známky kreativity. Z toho aby člověk neupadl do depky. I když se mi nahromadilo plno témat na články a v Dešti vím, co se přesně má stát v následujících třech kapitolách, stejně jsem nebyla schopna sesmolit ani jednu pitomou větu. To až včera mě nejspíš něco osvítilo (možná to bylo to sluníčko, které mě ihned přepnulo do letního módu), ale samozřejmě jsem jako vždy byla ve škole zrovna v tu chvíli, kdy by se mi slova na obrazovce skládaly prakticky samy. Prostě nepřeju nikomu :D


Nevím jak vy, ale miluju pohádky. A ještě radši mám ráda zkoumání jejich původních verzích, než se do toho vložil Disney a jemu podobný. Protože, co je lepšího než pořádně temná pohádka? V poslední době se takové verze i hodně zfilmovávají. Mezi prvními třeba taková Burtonova Alenka, která teď někdy bude mít pokračování, který mě teda ale moc neláká a byla bych radši, kdyby někoho napadlo zfilmovat Alice: Madness return, když se teď tak hromadně zfilmovávají hry, protože to by byl teprve nářez. Ale vážně, ať to někdo zfilmuje :D. Ne, že by Alenka v podání Miy Wasikowské nebyla dobrá, ale na ty nádherné lokace a originální ztvárnění zbraní z Madness return prostě nemá :D.


A ty její šaty. Ty šaty...


Okej, pryč od Alenky, protože na tohle téma bych tady dokázala mluvit ještě hodně dlouho.

Největších změn, které se udály v pohádkách za tu dlouhou dobu, co jsou na světě, je plný internet. Najít je není velký problém. Nejmenší "cenzurou," jestli se tomu tak dá říkat, si prošla asi Malá mořská víla, která si jako jedna z mála ponechala svůj tragický konec. Nikdy jsem tuhle pohádku neměla moc ráda. Obzvlášť proto, že jsem jako malý dítě nikdy nepochopila, proč toho prince nezabodla, když ji stejně nechtěl :D. Teď tam tedy tu ušlechtilou myšlenku vidím, ale stejně mě ta postava tou svou naivitou a hloupostí neskutečně irituje.

Jinak, někde jsem našla, že po zabodnutí prince si měla nohy vymáchat v jeho krvi, což mi bůhví proč přijde strašně hustý :D. Tady je pár těch nejznámějších pohádek.

Červená Karkulka

Když dorazí do babiččiny chaloupky, převlečený vlk jí předloží víno, rýži a maso, které Karkulka sní, aniž by věděla, že právě vypila babiččinu krev a snědla její zuby a maso. Myslím, že tam je ještě něco o tom, že se pak Karkulka svlékla a lehla si k němu do postele, ale tím si nejsem jistá.O Šípkové Růžence

Předtím, než tuto pohádku ucelil Charles Perrault, ale i před dřívější italskou verzí Sun, Moon and Talia, jedna z prvních Růženek byla součástí šestidílné série Perceforest. I zde, stejně jako v italské verzi, král po nalezení spící princezny dívku znásilní a odejde. Ta se probere o devět měsíců později, když se jí narodí dvojčata. Sun, Moon and Talia navíc ještě obsahuje málem uvařené a svým otcem snězené děti.


Popelka

Nevlastní sestry, aby se dostaly do střevíčku si usekávají prsty a hoblují paty. Na svatbě Popelčině svatbě jim pak jsou ptáky vyklovány oči.
Locika

Když poprvé princ vyleze po Locičiných vlasech, vyspí se s ní, a ona s ním jak jinak než otěhotní. Když to čarodějnice, která Lociku vězní, zjistí, ustřihne jí vlasy a vyžene jí do pouště. Když se pak princ za Locikou vrátí a vyleze po ustřižených vlasech, čarodějnice ho z věže shodí do trní a princ oslepne.

Rapunzel by IrenHorrorsSpravedlivý Bohumil

A nakonec pohádka, kterou nejspíš neznáte, ale já jí jako malá milovala. Je od Boženy Němcové, i když jsem jí pořádně nikdy, ostatně jako všechny její temnější pohádky, ve spojitosti s ní neviděla.

Králi a královně zemře jejich dcera. Každou noc má její hrobku strážit voják, ten je ale každého rána nalezen roztrhán na kusy. Princezna totiž v noci vstává z hrobu, aby tančila s démony a k té příležitosti roztrhala cokoliv, co se jí postaví do cesty.Pokud by jste dostali náladu na trochu drsnější pohádku, určitě zkuste italský film Tale of Tales :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama