Nic...nic...hele Dorian!

30. dubna 2016 v 21:03 | Lia |  Daily Lia
Tak sem zase po něco delší době přidávám čistě kecací článek bez jakéhokoli jádra nebo cíle. Jen bych jím chtěla nějak narušit pomalu narůstající stereotyp tohoto roku, a to, že se mi nějakým zázrakem daří každý měsíc vydat víc jak dva články (vlastně mi to od minulého docela dost dobře vychází na šest článků na jeden měsíc). Vážně mě překvapuje, že mám najednou tolik nápadů o čem psát, a že se tady z toho nestala pustina, jako z předešlých dvou blogů. No, a když je dneska ten Beltine, a po celé zemi se brzy rozežhnou ohně, asi bych měla taky zkusit něco trochu aktivnějšího. Protože jak se znám, teď se mi možná zdá, že nemám co říct, ale ono to nakonec přece jen vše vypluje na povrch.


Zdá se, že duben už je zkrátka tak vymyšlen, aby byl pro všechny hektický, stresující, a tudíž ke kreativitě ne příliš vstřícný, protože i když jsem si tentokrát nemusela lámat hlavu s přijímačkama a podivovat se nad podivuhodnými zakoutími mé nové školy (které mi teď samozřejmě přijdou naprosto normální, i když tu je jedna skrýš pod schody, která se mi zamlouvá, takže kdyby ve škole udeřil nějaký magor, vím, kam sebe a další možná dva nebo tři lidi schovat :D), i tak jsem za těch pitomých třicet dní nebyla schopná vyplodit jedinou kapitolu Deště, a to i když jsem ji měla poměrně dobře vymyšlenou, a když teď zvednu pero, slova (nebo alespoň dialogy) se ze mě jen sypou. V současné době je už jakž takž hotová, takže by tu brzy měla být, a jsem moc zvědavá, jak se vám bude líbit, protože mě hrozně bavilo vymýšlet celou tu scenerii maškarního bálu a jednotlivé kostýmy, i když si na podrobné popisy většinou příliš nepotrpím, jak asi možná víte. Na druhou stranu se taky docela bojím, abyste předčasně neodhalili Amyina pronásledovatele, protože tahle kapitola (nebo příští příští kapitola, podle toho, jestli ji rozdělím kvůli délce) obsahuje poměrně dost nápověd. No, můžu doufat :D.


Jinak jako každý rok obdivuji vždy ráno krásu jara, rozkvetlé stromy a řvoucí, po sobě skákající ptáky (omlouvám se, jestli je v tomhle slyšet ironie, protože se tu nechci kýčovitě rozplývat nad veverkami a jejich chundelatými ocásky a barevným peřím ptáků). Také poctivě sbírám a lisuju květiny, takže můj deník zas po dlouhé době je o něco zajímavější, když vedle zhuštěného, modrého písma je i něco jiného, a upřímně doufám, že se po náhlém zátahu lidí se sekačkami podaří mým krásným modrým kvítkům znovu vykvést, protože všechny mé prozatímní pokusy je zachytit stejně jako ostatní, dopadly katastrofálně.

Dále zjišťuju, že je poněkud nebezpečné přestávky trávit ve studovně naší školy, která se v poslední době mění na místo, kde se probírají zásadně nadcházející maturity. Zajímalo by mě, kdyby jsem si na angličtině vytáhla otázku anglické historie, jestli by mi vzali tu mojí zpatlaninu The Last Kingdom, The White Queen, Tudorovců a možná pár dalších filmů. Jako, to by šlo nějak zvládnout ne? :D A když se nad tím tak zamýšlím, z tohohle tématu by se docela dobře dalo sklouznout k anglické literatuře. Okej, už mi je líp :D.


Také jsem se konečně dostala ke čtení Wildova Obrazu Doriana Graye, jak jsem už dlouho chtěla. Chvíli mi trvalo zvyknout si na ty dlouhé proslovy jednotlivých postav, a neříkat si při nich, proč je už dávno někdo nepřerušil (já bych to udělala :D), a že lordu Henrymu všichni říkají Harry, i když podle vypravěče je Henry (nevím, jestli je to chyba překladu, ale je to děsně matoucí), ale už je to dobrý, a teď se jen těším, až se Dorian dostane z té své skořápky nevinnosti, protože obraz byl namalován, Dorian pronesl své přání a všechny bordely jsou nachystány na to, aby se to pořádně rozjelo. Jen mě mrzí, že vím na to spoilery, třeba kdo všechno umře, protože v tomhle případě věřím, že by mě to mohlo i překvapit. Po dočtení možná přidám recenzi, i když je asi jasné, čí gify budou zabírat nejvíce místa :D.

https://67.media.tumblr.com/35252080fc26f86c283eefd4d97820a8/tumblr_o0edweZdFz1tav93to7_250.gif

https://45.media.tumblr.com/b6d662a6671e1520aea4e4d0d9f0d5f2/tumblr_nmcutk6zGF1rpkly0o1_500.gif

https://45.media.tumblr.com/26b8e1b19f86d102b665c13c4057bbe6/tumblr_nv11mwhI0F1rjn473o1_500.gif


Sakra, já se tak moc těším. Už zítra :3333. Ale než se znovu vrátím k Dešti, abych ho mohla co nejdřív přepsat, musím se ještě zmínit o jedný hře, a to Town of Salem. Konečně to někoho napadlo. Je to něco na způsob městečka Palermo, jestli znáte, jen je tam mnohem více rolí a celkově to je větší sranda. A hlavně není taková práce s přesvědčováním, aby si to s vámi někdo zahrál, jako s tím Palermem.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starková Starková | E-mail | Web | 7. května 2016 v 18:49 | Reagovat

Já jsem vždy měla duben nějak zvláštně ráda, v posledních dvou letech extrémně, hlavně poté, co jsem zjistila, kolik mých oblíbenců v dubnu slaví. Ale teď se mi při vzpomínce na můj letošní duben dělá špatně. Eh.
Takovou skrýš pod schody chci taky!
Vážně, vážně bych si toho Doriana měla přečíst...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama