Střež se končin Wattpadovských

15. dubna 2016 v 13:50 | Lia |  Cokoliv, co jen trochu zavání psaním
Zatímco před těmi dvěma roky, kdy jsem si Wattpad založila nejspíš nikoho nezajímal (alespoň tedy v našich českých končinách), v poslední době čím dál víc narážím na kritiky téhle spisovatelské stránky. Ti, kteří se na něm trochu pohybují asi ví, co je jim nejvíce vytýkáno. Mám fanfikce ráda. Není to až tak dlouho, kdy jsem četla prakticky jenom je, a i teď si ráda jednou za čas k nějaké sednu. Jenže tady zabírají většinu prostoru a příliš nepomáhá, když většina je na kapely, a ještě ke všemu to jsou většinou po vzoru Fifty Shades opravdu špatně napsaný erotický povídky. Pro čerstvě zaregistrovaného člověka se zdá nemožné mezi těmi tisíci fanfikcemi najít nějakou originální povídku. Nebo dobrou fanfikci.A jaké jsou tedy klady této stránky? Přehledný design, existuje i jako aplikace na mobil, což v mém případě znamená spíš to, že když se tam jednou za čas do nějaké povídky opravdu zamiluju, tak se od ní nemusím ani hnout. Dá se tam také psát komentáře k jednotlivým úsekům textu, takže je někdy opravdu sranda sledovat ty postupné reakce, obzvlášť tedy u zahraničních povídek, u českých jsem si toho ještě nevšimla. Obvykle, když se vám konečně podaří nalézt svého prvního oblíbence, ti další se už jen sypou. Stačí se jen podívat do "knihoven," onoho člověka, protože se mu s nějvětší pravděpodobností budou líbit podobné věci jako vám, a tak vám usnadní práci v hledání.

Největším plusem bude asi snadná komunikace. Někteří by možná řekli, že je to taková sociální síť pro pisálky, i když občas může být práce nějakou ten komentář obdržet, natož pak aby šlo o nějakou zpětnou vazbu, a ne jen "Super! Rychle další!"Je tu ale i spousta lidí píšící recenze, třesoucí se, aby mohli každou vaši větu rozcupovat na kusy. Bohužel, i mezi nimi je spousta špatných. Mně furt připadá, jako bych na Wattpadu byla chvíli. Přitom to už budou dva roky, a já za tu dobu narazila jen na dva super recenzenty, z toho jeden má práce až na hlavu, takže je téměř nemožné, aby se k vaší práci dostal (k té mé se dostalijen díky tomu, že jsem se jim ozvala ještě v době, kdy nebyl tak známý). Ale nevěšte hlavu. Já ostatně k nějakým zapáleným průzkumníkům wattpadovských zakoutí nepatřím.


A pak tu jsou i různé soutěže, srazy, rozhovory... Tohle odvětví jsem ještě příliš neprozkoumala. Stále se středu komunity úspěšně vyhýbám, ale možná jednou se taky trochu zapojím.

Ať už je Wattpad jakýkoliv, líbí se mi ta možná oproti druhé straně blokády malá, při sobě pevně držící skupina, která se snaží tu druhou změnit, a tím udělat z celé stránky lepší a trochu serióznější místo. Vždycky můžete po přečtení dvou vět na cizí povídku zanevřít, a nebo jim zkusit poradit, i za cenu toho, že vás autorka spolu se svými fanoušky dost možná veřejně zlynčuje.


P.S.: Nedávno se mi podařilo najít naprosto boží fanfikci na Fantoma. A že je sakra těžký něco takovýho objevit, vzhledem k tomu, že v těch ostatních mají většinou postavy pokroucené charaktery. Na příklad že Erik je přeromantizovaná bábovka, nebo Raoul největší zloun všech dob, Love Never Dies většinou i alkoholik, který by byl Christine snad schopný i zbít. No, a pak přijde madame Giry a dá Erikovi pohlavek. Hele jako nic proti její odvaze a úžasnosti, ale trochu respektu před obávaným Duchem opery.

Phantom of the Opera on Broadway - Act II: Red Death:

Phantom Snuggie by Moonlight-X-Sonata on DeviantArt:

A nakonec něco pro zlepšení dne :3 :D RAOUL DE PINK FOR TO WIN!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama