Deník mého stínu

17. června 2016 v 23:52 | Lia |  Hodnocení knih
Je všude. Před jejím domem, když ráno vstane, naproti přes ulici, když jde na oběd, v davu cestujících metrem. A je jedno, kolikrát se mu Clarissa vzepře. Musí tu být přece někdo, kdo ji ochrání. Někdo, kdo ji miluje.

Po noci strávené s Rafem si toho Clarissa pamatuje jen velmi málo. Od té doby se ho ale nemůže zbavit. Cítí na sobě jeho pohled, i když ho zrovna nevidí, a když tam není on, vždy je tu nějaký malý dárek zanechaný tak, aby ho vždy nalezla právě ona. Policie jí nepomůže. Všechny ty incidenty se přece dají velmi snadno vysvětlit a z Clarissy by se tak mohla rychle stát jen další (v tom lepším případě) paranoidní hysterka. A tak jí nezbývá nic jiného než sbírat důkazy a čekat, než Raf udělá něco, co už bude stát za pozornost.


Na tuhle knihu jsem se těšila moc. Je rozdělena do dvou částí z toho jedna je psaná v er formě, a ta druhá se skládá z Clarissiných deníkových zápisků, kde popisuje setkání se svým pronásledovatelem, a které jsou obraceny vždy přímo k němu. Nevím, čím to je, že je to celé tak neskutečně sugestivní. Možná ty děsivé statistiky týkající se stalkingu, které provází celou knihu, nebo ta téměř hmatatelná bezmoc, když vy i Clarissa víte, kdo po ní jde, a i tak s tím nejste schopni nic udělat. V očích ostatních se přece nic nestalo, ne? Kdo vám uvěří? A to nemluvím o všech těch odkazech na pohádky.

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243852/big_denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg

Čekala jsem, že to bude mrazivé, ale že až tak? A tato atmosféra se drží knihy až do konce. Když už mluvíme o konci, stejně tak, jako vás příběh po celou dobu napíná, tak se to ve finále také vyhrotí. Já nedýchala. Měla jsem moc práce s otáčením stránek.

Vážně jsem Clarisse po všech těch hrůzách, co přežila, přála aspoň trochu hezký konec. Ale je to stále jen život, a ten se s vámi nejspíš nemaže nikdy. Při čtení posledních stránek jsem se už jen hořce usmívala, protože tohle vážně nebylo možný. Alespoň že získala alespoň část toho, co si přála.A tohle se mnou ta knížka dělá skoro už dva týdny po přečtení :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama