Faubourg 36

20. června 2016 v 9:36 | Lia |  Filmy a seriály
Kdo by to byl řekl, že se mi při tom všem přemýšlení nad tím, co všechno ještě musím zabalit, podaří narazit na takovýhle film. Není to nic světoborného, ale na uklidnění mé rapidně stoupající nervozity ideální. Obzvlášť, pokud máte stejně jako já slabost pro francouzské filmy.

Zatímco obyvatelé pařížského předměstí Faubourg oslavují vítězství Lidové fronty ve volbách a továrnama otřásají stávky, kabaret Chansonia je kvůli zadlužení místnímu mafiánovi nucen ukončit svůj provoz i s desítkami zaměstnanců, kteří se tak ocitnou bez práce.

O čtyři měsíce později se ale tři bývalý přátelé rozhodnou Chansonii znovu otevřít a vyplatit ji z dluhu. Záhy přijmou i novou nadanou zpěvačku a začíná se zdát, že kabaretu svítá na dobré časy.Při sledování filmů, jako je tenhle lituju, že jsem tehdy v šesté třídě místo němčiny nešla na francouzštinu. Miluju, když se někde zpívá francouzsky :3.

Je to celé takové příjemné, nenáročné. O probíhající válce tu uslyšíte jen hodně zkraje. Určitě si to někdy pustím znovu.

PS: Taky vás vždycky tak rozesměje, když se má film odehrávat v Paříži, a je to Praha? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama