Můří deníky

25. září 2016 v 17:53 | Lia |  Filmy a seriály
Už je to pár let, co jsem četla původní knižní předlohu. Asi většina z vás Můří deníky znát nebudete. Ani v době kdy byla kniha nová neměla zrovna velkou reklamu. Navíc je to jedna z těch, u kterých mají lidé tendenci se dělit na ty, které naprosto uchvátila a ty druhé, kteří na ni jen velmi rádi zapomněli.

Bohužel, své čtení si už skoro nepamatuju. Jen že mě tehdy naprosto dostala. Přesně ten typ zmateného, temného příběhu, ve kterém nevíte, čemu můžete věřit, který jsem v té době tak moc chtěla napsat. Dokonce tu ani hlavní hrdinka neměla jméno.

Příběh se odehrává v typickém prostředí podobně laděných "teenagerských" filmů, a to v dívčí internátní škole. Na rozdíl ale od ostatních filmů tohoto "žánru" se ale Můřím deníkům nemůže upřít originálnost a to i když se jedná o upíří tématiku.

Hned teď bych vám nejradši řekla ať vůbec nezkoumáte csfd.cz a ani si vlastně nepouštíte trailer (stejně vám ho sem teda dám no, i když ten film docela shazuje). Prostě ať dáte na mě a pustíte si to. Ale vzhledem k tomu, že ani já bych takhle slepě neinvestovala dvě hodiny svého času...Před lety mě totiž právě ten stejný trailer a podle mého hodně nízko posazené hodnocení na csfd (jako asi to není nějak extra cenný kus, ale rozhodně bych ho nehodila mezi ten bordel, co má podobný hodnocení) od filmu odradily. Říkala jsem si, že tak dobře popsat tu atmosféru a matení čtenáře nedokážou ve filmu udělat (a taky se jim to nakonec až tolik nepovedlo, konec byl mnohem víc uzavřený, ale mně se to i tak moc líbilo, navíc to bude asi patřit k těm filmům, u kterých se mi dobře píše) a koukněte se na mě teď.


A má to Lily Cole! Jestli tohle není výhra...

Možná to bude nostalgií, proč se mi film nakonec i přes všechny svoje chybičky tolik líbil nebo tím, že jsem se v určitých drobnostech viděla v hlavní hrdince (kdyby se na to někdo koukal tak aby si nemyslel, že jsem úplnej magor :D). Nevím, jestli se mi podaří někoho přesvědčit, aby se na film podíval právě kvůli tomu, že je celý takový jiný. S knihou se mi to ostatně taky nepovedlo.

Zkrátka miluju příběhy, kde můžete postupně vidět, jak se postavy mění v naprosté magory :D. A v tomto případě si ani tím vlastně nemůžete být pořádně jistý. A nezapomeňme říct, že je to po hodně dlouhé době film, kde jsou "upíři" inspirovaný klasickými příběhy, a to je vždycky plus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama