Moon Lovers-Scarlet Heart: Ryeo

12. prosince 2016 v 22:24 | Lia |  Filmy a seriály
Jelikož se mi včera konečně podařilo dopsat Déšť, asi bych se možná měla pustit do všech těch restů, které jsem tak dlouho zanedbávala. A jelikož nemám žádné naléhavé nutkání pro skočení do dalšího geniálního příběhu, než si vám zde vyleju srdíčko ohledně Deště, asi bych měla dopsat všechny ty články, které se mi podařilo naplánovat a nikdy nenapsat.
Listopad byl špatný měsíc. Vážně, vážně špatný měsíc. Ne že by se snad něco stalo. Tenhle měsíc je zkrátka čistě z principu debilní každý rok a jaksi v tuhle dobu nejsem schopná jakékoli kreativní činnosti.

S napsáním tohohle článku jsem chtěla původně chvíli počkat, než ze mě to nadšení malinko vyprchá a já budu schopná napsat něco aspoň trochu smysluplně.
Ke všemu jsem byla ještě tak inteligentní, že krom pár zmínek v deníku jsem si nezapsala žádné postřehy, protože to, že bych je snad mohla zapomenout, bylo pro mě v takovém opiovém stavu nemyslitelné. Ještě že jsem tak příšerný spamer.
Pořád nemůžu uvěřit, že mě takhle odrovnal korejský seriál. Tím nemyslím nic špatného proti Korejcům.

A teď o čem že Moon Lovers vlastně je. Zrovna když probíhá zatmění, hlavní hrdinka skáče do vody pro topícího se chlapce a omdlévá. Probouzí se v těle své reinkarnace z desátého století jménem Hae Soo, sestřenky manželky osmého prince Wang Wooka. Její přítomnost zamíchá plány královské rodině, jejímž členům jde o jediné. O získání trůnu.


Teď jak se tak dívám na ten trailer, tak si připadám trochu blbě, protože to místy vypadá tak...ale je to vážně super věřte mi :D

Všichni poklekněme před všemocným Tumblrem, protože kdoví, jestli bych se bez něj o tomhle seriálu dozvěděla.


Při pročítání všech těch "konverzací" (spíš to vypadá jako vnitřní monolog) si vážně připadám jako paní Bennetová z Pýchy a předsudku, když lamentuje nad svými nervy.

I couldn't stop laughing. Quote from Jane Austen, Pride & Prejudice. #quotes #literature #humor:

Ale o tom až za chvíli. Pro začátek bych měla říct, že o Koreji a její minulosti toho vím kulový. Co jsem ale tak četla, pokud si člověk odmyslí ty náběhy na telenovelu (a musím říct, že v tomto případě velmi povedenou) měl by být docela historicky přesný.
Ze začátku jsem byla docela skeptická vůči hlavnímu love interest Hae Soo, protože jsem si říkala, že éru těhle rádoby bad gayů se zkaženým dětstvím, mám už za sebou.
Nemám.
To prostě nejde ho nemilovat :D. A věřte mi, že jsem se snažila. Kdyby aspoň nevypadal jako filmová verze prince Zuka z Legendy o Aangovi.

Výsledek obrázku pro moon lovers wang so

Výsledek obrázku pro legend of aang zuko

Jako nejspíš se to zdá jenom mě, ale prostě mi připadají hrozně podobný :D Trochu i tím, že mají podobnou minulost.
Ke všemu má Wang So trochu fantomovský syndrom, takže co taky ode mě očekávat, že? :D

Ale vážně. To je ze začátku tak hrozně milý, poklidný a vtipný. Občas tam tedy někoho efektivně kuchnou, ale jinak máte při čučení tendenci se neustále culit. Nemluvě o úžasné hudbě, kostýmech, prostředí nebo bojových scénách, které jsou vážně nádherné, i když si na ně moc nepotrpím. A ti herci…Dali si práci s obsazením jen co je pravda.
Před psaním tohoto článku jsem byla naprosto klidná. Už nejsem :D. Stačí si přečíst jen pár zpráv ode mě samé z té doby a už na mě leze hype :DDD

Výsledek obrázku pro moon lovers scarlet heart ryeo

Prostě ono vás to tolik dílů rozesmívá a působí radost, nechá vás si vybudovat k těm postavám vztah, a jelikož je většina z nich super, za chvíli je každá druhá vaše oblíbená. A pak si najednou uvědomíte, že celé díly jen brečíte a že skrze slzy už ani nevidíte na obrazovku. A tentokrát to není jako většinou v mém případě jen slzení, ale regulérní bulení. U posledních čtyř dílů jsem už brečela skoro v kuse. A ten konec…

Tahle věc je, co se týče emocí vážně příšerná záležitost. Vím, že někdy okolo čtvrtého dílu jsem si říkala, že jakmile to dokoukám, tak si to hned sjedu znovu. Jenže pak se to všechno nějak zkomplikovalo a já si uvědomila, že na to nejspíš po psychické stránce nebudu mít. Jako tady vám to srdce nakopnou tolikrát, že to přestanete počítat. A ten konec vás dorazí úplně.

Výsledek obrázku pro moon lovers scarlet heart ryeo

To pak v takovém stavu říkáte hrozné hovadiny. Třeba že v porovnání s tímhle všechny ostatní seriály blednou, nebo co vše byste byli schopni na oltář vašich nových OTP obětovat. Teď po měsíci mi to tedy přijde neskutečně šílený. Ale to je tím, že ty emoce už nejsou čerstvé. Stačil by jeden díl…Tenhle seriál vás zmanipuluje, ani nevíte jak. Navíc když si na to v následujících dnech (týdnech) vzpomenete, začnete ihned zas natahovat.

Aspoň že díky Tumblru vím, že z toho takhle v čudu nejsem jediná, ale úplně všichni.

Fakt, že jsem dvacet hodinových epizod zkoukla během čtyř dní, mluví za vše. Hlavně se ale nedívejte na zkrácenou international verzi. Přišli byste o spoustu úžasných scén, které mi pomáhaly vyvážit všechny ty slzy.
P.S. Vážně se na to musím znovu podívat. A pak na tu čínskou verzi. Protože dámy a pánové, Ryeo je remake! A očividně dost dobrý, co jsem tak četla, než původní Scarlet Heart.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Psycho Terror Apocalypse Psycho Terror Apocalypse | Web | 12. prosince 2016 v 22:35 | Reagovat

To jsem asi viděla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama