Leden 2017

Córki dáncingu

20. ledna 2017 v 16:05 | Lia |  Filmy a seriály
Vím, že to tady v poslední době dost zanedbávám. To, že to tu od října nezelo prázdnotou bylo jen díky tomu, že jsem ještě stále dopisovala Déšť. Doufám, že až odejdu z práce a ve škole se to zase trochu uklidní, tak sem budu přidávat častěji, protože nějaké články v zásobě mám a navíc snad každou chvílí začnu psát novou povídku. Tedy až se mi podaří nějak rozvrhnout ty scény a vše k sobě ještě nějak víc "slepit." Jsem ohledně ní docela nervózní, protože sama ještě tak úplně nevím, co mi z toho vyleze. Už si sice nepamatuju, jak jsem se na začátku cítila ohledně Deště, ale mám nepříjemný pocit, že jsem si jím byla jistá víc. No uvidíte :D

A teď k důvodu, proč jsem se vůbec rozhodla tenhle článek sesumírovat. Možná jste si už stihli všimnout, že co se týče filmových témat, mám opravdu ráda filmy o čarodějnicích. S největší pravděpodobností jsem viděla většinu filmů a seriálů, kde se třeba jen na chvíli mihly, ať už se jednalo o horory, filmy pro teenagery nebo adaptace pohádek. Podobné nadšení chovám i k mořským pannám. Obzvlášť, pokud se jedná o lidožravé mrchy. A tak se stalo, že se mi do rukou dostala i tahle šílenost.

Michalina Olszanska in The Lure
Dvě mořské panny Zlatá a Stříbra si na cestě do Ameriky dávají pauzu v Polsku osmdesátých let, kde se přidávají jako sboristky do kabaretu. Díky svému vábivému zpěvu se ihned stanou místní senzací a Stříbra zažívá i svou první lásku. Čím déle ale na souši zůstávají, tím více se začínají rozdíly mezi nimi a ostatními lidmi projevovat a obě musí čelit řadě rozhodnutím, které by je mohly navždy rozdělit.


První věc, která asi každého u tohohle filmu zarazí je, že pod hlavičkou žánru najde horor/muzikál. Ano, tady totiž krom vyrvaných srdcí a špatně přišitých nohou dostanete také pořádnou dávku barevných a třpytkami oplývajících hudebních vystoupení. A i když vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, se veskrze jednalo o docela otravný popík, mně se to prostě už jen kvůli té kombinaci žánrů muselo líbit xD I když být to na mně, klidně bych tam nějaké ty gore efekty ještě přidala.


Říkám si, že si asi teď všichni po zkouknutí traileru musíte říkát, že jsem se naprosto zbláznila :D

Je to taková hodně volná a zvláštní adaptace na Andersenovu Malou mořskou vílu, kterou tady představuje právě Stříbra, která se zamiluje do člověka a kvůli němu se vzdá jak svého ocasu, tak i kouzelného hlasu.
Je to asi drobnost, ale hrozně se mi líbil vztah obou sester, především jejich myšlenkové konverzace a sdílené pohledy, které vzhledem k tomu, že se během filmu moc vysvětlení na očividné otázky nedočkáme, celý příběh prohlubovaly.

Stojí to tu na tom, že si řadu věcí musíte sami domyslet, protože slovního vysvětlení se nedočkáte. Jak lidé mohou vědět o mořských pannách? Kdo je Triton? Jak jsou hlavní hrdinky spřízněné s jednou z tanečnic v kabaretu?

Výsledek obrázku pro the lure 2015

Jen těžko bych asi mohla tento film doporučit všem. Je to úchylný, občas kýčovitý a ne každý má na tyhle věci asi úplně žaludek :D. Možná ani mně by se to tolik nelíbilo, kdyby se mi to netrefilo zrovna do té správné, pošahané nálady, ale pokud máte podobné festivalové šílenosti rádi, za zkoušku to stojí. Minimálně to je zatraceně originální :D.
A já se na to, až bude nálada, musím podívat znova, protože tam obzvlášť jednu scénu moc dobře nechápu (i když mám podezření, že tam byla jen kvůli té písni, ne že bych jim to měla mít za zlé, ta písnička byla super).